Актуально
Про енергетичну безпеку України дискутував політичний діалог «Україна- США»
У Вашингтоні продовжує роботу політичний діалог Україна-США. Вчора його учасники зібрались у Фонді ''Насліддя'' для обговорення критично важливої для України теми - енергетичної безпеки держави.
В рамках політичного діалогу Україна-США, в американській столиці відбулося громадське обговорення з питань енергетичної безпеки України. Хоча в залі були присутні представники різних країн, різних політичних сил та ідеологічних спрямувань, учасники часто мали спільне бачення проблем української енергетики й енергетичної безпеки та шляхів їх вирішення. Сьогоднішня дискусія, присвячена питанням енергетичної безпеки і політики в енергетичному секторі в Україні показала, що в цьому секторі, як і в багатьох інших, очевидно назріла необхідність проведення реформ. У першу чергу, учасники дискусії відмітили історично велику залежність України від дешевого російського енергопостачання. Згубні для України наслідки цієї залежності проявилися найбільш рельєфно під час минулорічного конфлікту з російським Газпромом щодо цін на паливо. Також експерти вказували на надзвичайно низьку ефективність використання енергії в Україні.
Українська економіка, за різними оцінками, є найменш ефективною з точки зору споживання енергії в світі. Вирішення проблем енергетичної безпеки України, на думку багатьох експертів, потребує ряду кардинальних заходів. У першу чергу, це диверсифікація джерел постачання нафти і газу. По-друге, учасники дискусії вказували на необхідність вироблення нових стандартів споживання енергії, лібералізації цін на неї, а також залучення приватних і міжнародних компаній до енергетичних проектів. Вони повинні будуть відкрити енергетичний бізнес-простір в України для міжнародних компаній. Цей простір наразі не є відкритий. Міжнародним енергетичним компаніям дуже важко здійснювати бізнес в Україні. Не аби-яку важливість має розробка нових родовищ нафти і газу в самій Україні, а також розробка і використання альтернативних джерел енергії. Україна має величезний потенціал для так званого біологічного палива - палива з сільськогосподарських культур. Україна - велика сільськогосподарська країна, і багато культур зараз будуть вартувати більше у якості палива, аніж у якості їжі. Однак, хоча більшість учасників дискусії погоджується, що Україна має величезний потенціал для вирішення своїх енергетичних негараздів, багато з них не впевнені, що український уряд досі не зробив і не робить достатньо для цього. Ті гасла Помаранчевої революції щодо диверсифікації джерел постачання енергоносіїв до України, а також щодо більш прозорих, менш корумпованих процедур в енергетичній сфері - вони залишились нереалізованими. Все питання полягає в тому, чи новий уряд, по-перше, бажає їх здійснювати, по-друге, чи він має достатню спроможність для здійснення цих реформ.
Всі новини дня
- Голос Америки
Що у новому пакеті допомоги Україні від Пентагона?

Міністерство оборони оприлюднило повідомлення про те, з чого складатиметься додатковий пакет допомоги у сфері безпеки, про який у четвер оголосив президент США Джо Байден.
У повідомленні, розміщеному на сайті Міністерства оборони США мовиться, що цей пакет включає додаткові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України, оскільки вона стикається з жорстокими повітряними нападами з боку Росії.
Також Пентагон посилає в Україну покращені звичайні боєприпаси подвійного призначення (DPICM), протитанкову зброю та інше обладнання, необхідне для того, щоб допомогти Україні протистояти російській загарбницькій війні проти неї.
Можливості в цьому пакеті, оціненому в 325 мільйонів доларів США, включають:
– ракети ППО АІМ-9М;
– додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
– системи ППО Avenger;
– кулемети калібру .50 для протидії безпілотним літальним системам;
– 155-мм артилерійські снаряди, включаючи DPICM;
– артилерійські снаряди калібру 105 мм;
– протитанкові ракети з оптичним відстеженням і дротовим наведенням (TOW);
– протитанкові системи Javelin і AT-4;
Також США відправлять в Україну
– понад 3 мільйони патронів до стрілецької зброї;
– 59 легких тактичних автомобілів;
– підривні боєприпаси для прибирання перешкод;
– запасні частини, технічне обслуговування та інше польове обладнання.
Цей пакет допомоги у сфері безпеки використовуватиме допомогу, яка була раніше дозволена в рамках президентських повноважень, що означає, що зброя надійде зі складів США і буде готова до відправлення впродовж короткого часу.
За даними Пентагона, це оголошення є сорок сьомим траншем обладнання адміністрації Байдена, яке буде надано Україні зі запасів Міністерства оборони з серпня 2021 року.
Раніше сьогодні речник Пентагона Пет Райдер заявив на брифінгу у Пентагоні, що американські танки Abrams, "прибудуть в Україну найближчими днями та тижнями". Також він зазначив, що українські пілоти незабаром розпочнуть підготовку на літаках F-16.
Українська сторона неодноразово просила надати їй літаки F-16 та ракети дальньої дії ATACMs, але радник з національної безпеки США Джейк Салліван заявив на брифінгу 21 вересня, що США допоможуть зміцнити захист України, але тим часом без АTACMs.
Дивіться також:
- Голос Америки
США оголосили пакет безпекової допомоги Україні на 325 мільйонів доларів

Державний секретар США Ентоні Блінкен у четвер оголосив про виділення Україні 128 мільйонів доларів США на нову безпекову допомогу, а також 197 мільйонів доларів на зброю та обладнання.
Повідомлення пролунало на тлі візиту президента Володимира Зеленського до Білого дому, де він зустрівся з президентом Джо Байденом.
Під час зустрічі Байден підтвердив прихильність США та їхніх партнерів довгостроковій підтримці України.
«Ми прагнемо побудувати сили, здатні забезпечити довгострокову безпеку України, спроможні стримувати майбутні загрози суверенітету, територіальній цілісності та свободі — які виникають зараз, – сказав Байден.
Він додав, що йдеться про «майбутнє свободи», і Америка ніколи зречеться своїх зобов'язань.
«Саме тому через 575 днів ми підтримуємо Україну і будемо підтримувати вас, пане президенте», – сказав Байден, звертаючись до Зеленського.
Зеленський своєю чергою подякував Байдену та американському народу за підтримку.
«Нема ані душі в Україні, яка не була б вдячна тобі, Америко, людям, які допомагають нам не, тому що мусять, а тому, що їхнє серце не дозволяє їм вчинити інакше», – сказав Зеленський.
У повідомленні використано інформацію CNN, AP, New York Times.
"Прокинься” у Лос-Анджелесі — спортивний проєкт для українців. Відео
Щосуботи зранку фітнес-тренер Андрій Хомицький проводить тренування для українських іммігрантів та переселенців. Спортом не лише загартовують тіло, а й підтримують психологічне здоров'я та знаходять дружбу. Далі дивіться у сюжеті Христини Шевченко.
Подробиці з Білого дому: детально про візит президента України Володимира Зеленського. Відео
Подробиці з Білого дому: зустріч президента США Джо Байдена та президента України Володимира Зеленського – журналіст Голосу Америки Остап Яриш.
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Відео
Президент Польщі Дуда пояснив, що продовжуватиме надавати Україні військову допомогу. Такі запевнення пролунали після заяви польського прем’єр-міністра Моравецького про те, що Польща зараз не передає Україні зброю.
Форум