Спеціальні потреби

Чи об'єднаються Дженерал Моторс та Форд?


У липні цього року компанії Дженерал Моторс та Форд розглядали пропозицію про об'єднання. Аналітики кажуть, що таке партнерство може скласти конкуренцію іншим автовиробникам.

Обговорення такого кроку ще кілька років тому вважалося б просто неймовірним. Дженерал Моторс - найбільший у світі автомобілебудівник розглядає можливість співпраці зі своїм найбільшим конкурентом - компанією Форд. Втім, редактор одного з автомобільних журналів Ед Летам говорить, що це факт - саме про це говорили керівники обох компаній, коли зустрічалися цього літа. «Це грандіозна справа. Величезний поступ вже навіть в тому, що вони допустили ідею співробітництва. Адже ще в минулому столітті за часів Ліу Шевроле та Генрі Форда, Дженерал Моторс та Форд були справжніми конкурентами на цьому ринку», - каже він.

Редактор стверджує, що Форд і Дженерал Моторс обговорювали шляхи співпраці після того, як ДжіЕм підтвердив, що розглядав можливість об'єднання з закордонними компаніями, такими як Рено та Ніссан. Втім, коментувати будь-яку інформацію у цій справі представники компаній відмовилися. Але через те, що рейтинг обох компаній впав на ринку приблизно на 10 відсотків, то це не дивно, говорить Латам, що вони роздумують про об'єднання. «Це було зроблено у відповідь на те, що зараз триває період консолідації, об'єднання і створення союзів», - додає Летам.

Минулого тижня Форд запропонував 75 тисячам своїм працівників, які належать до профспілки, піти на ранню пенсію, а також повідомив про скорочення 14 тисяч робочих місць. Дженерал Моторс, який втратив минулого року більше 10 мільярдів доларів, зменшив свої виробничі потужності на третину і планує закрити дванадцять заводів. Наразі в Форд і Дженерал Моторс зайнято близько 270 тисяч робітників. Аналітики кажуть, що злиття цих гігантів загрожує масовим скороченням робочих місць.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG