Спеціальні потреби

Замiсть iнформацiї дають судовий позов


В Україні колапс судової влади. Так вважає народний депутат Ксенiя Ляпiна, на яку подали в суд за її депутатське звернення з метою з`ясувати достовірність інформації. У справі замішані великі гроші і, як виглядає, великі люди.

Призначення народного депутата сидіти у Верховній Раді і тиснути на кнопки. Якщо він спробує дізнатись те, що йому знати не належить, йому заткають рота. Народний депутат від “Нашої України”, голова Ради підприємців при Кабміні Ксенія Ляпіна захотіла отримати інформацію. Натомість отримала судовий позов.

«Але це просто намагання закрити мені рота. В мене є один лише вихід – спертися на ті всі дані, які вже в мене є, і виходити на прилюдну інформацію...».

Ляпіна скликала прес-конференцію, щоб розповісти про дивні речі, які кояться у сфері друку державних цінних паперів. Мова йде про всілякі талони і довідки, студентські квитки і посвідчення водія – величезну кількість бланків документів, які щодня мусять купувати громадяни. Існує державна друкарня, що їх виготовляє. І є приватна структура, що виступає в цій справі посередником. Державна друкарня – поліграфкомбінат “Україна” – друкує усі ті папірці за копійки, а приватний посередник – консорціум ЄДАПС – реалізує за десятки гривень, каже Ляпіна:

«64 гривні собівартість папірця. Я хочу підкреслити, що все це не включає в себе послугу державну по видачі цього дозволу чи контролю за видачею. Це лише вартість папірця».

За інформацією народного депутата, виторг приватного посередника сягає сотень мільйонів гривень щорічно. При цьому державний поліграфкомбінат – виготовлювач продукції, ледь животіє, і так само нуль потрапляє в державний бюджет.

Саме цю ситуацію Ляпіна й намагалася з`ясувати в компетентних органах. Надіслала депутатський запит до Антимонопольного комітету – достовірні факти чи ні? Відповіддю став судовий позов – про захист честі, гідності та ділової репутації, поданий проти неї концерном ЄДАПС; Київський Печерський райсуд уже відкрив судове провадження.

Тепер усі свої запитання народний депутат збирається переадресувати першому вiце-прем`єру Азарову:

«Я вважаю, що є всі підстави зараз, коли я отримала такі відповіді від органів, які можуть перевірити інформацію, звернутися до першого віце-прем`єра Азарова, який, до речі, є ще міністром фінансів і безпосреденьо відповідає за цю сферу, сферу друку державних цінних паперів, з тим щоб він уже доклав зусиль і розібрався з цією ситуацією і задав питання, чому так коштовно для українців обходяться ці всі папери».

Пан Азаров, безперечно, міг би задовольнити цікавіть народного депутата. Але ось у чому пікантність ситуації – одним із засновників згадуваного консорціуму ЄДАПС є інший народний обранець Василь Грицак, що значиться за номером 167 у списку Партії регіонів. Серед великих людей, що знімають вершки з друку довідок і бланків, злі язики називають і самого пана Азарова. Проти чого депутат Ляпіна заперечує, мовляв, не має про це об`єктивної інформації. Вона каже, що в цій справі їй ідеться про одне: виконати свій депутатський обов`язок і відреагувати на інформацію, що міститься в зверненнях громадян. А тому судовий позов, поданий проти неї, це свого роду прецедент:

«Цей позов є далекоглядний. Він не тільки проти Ляпіної. Він взагалі проти можливості народного депутата оцю частину діяльності проводити. В нас хочуть частину конституційних прав забрати, щоб ми не зверталися до компетентних органів, не турбували їх, а сиділи собі тихо і на кнопки давили», -- пiдсумувала Ксенiя Ляпiна.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG