Спеціальні потреби

Дизельне пальне може повернутися на авторинок


Ціни на бензин у Сполучених Штатах далі на рекордно високому рівні - майже долар за літр. Це сприяє зростові популярності так званих гібридних автомашин, які мають і бензиновий і електричний двигуни. Вони екологічно чистіші і значно економніші ніж звичайні автомобілі.

Розробляється також нова технологія - двигун, що працює на водні. Є також інтерес до старої технології - дизельних двигунів, нове покоління яких є значно чистіше і економічніше ніж це було колись. 30 років тому вони працювали надто гучно і випускали смердючий дим, але в умовах нафтової кризи сімдесятих років все одно вважалися альтернативою двигунам, які працюють на бензині. Сьогодні, коли ціни на бензин знову йдуть вгору, такі автомобільні інженери як Дан Гілебранд працюють над тим, аби реабілітувати дизель. «Вони на 98 відсотків чистіші. Замість цілих хмар диму, сьогодні з вихлопних труб диму не побачиш», - говорить він.

Крис Гайнс купив дизельну машину заради економії пального. «Авто саме сплачується. Гроші, які я заощаджую на пальному, йде на сплачення боргу за машину», - додає він. Гайнс каже, що його нова дизельна машина проїздить на 13 кілометрів дальше на літрі палива ніж проїздив його пікап. Крім того, дизельне паливо дешевше ніж бензин.

У ділера німецьких «Фольксваґен», Крис Вилувейт каже, що попит на дизельні машини потроївся: «Майже кожний, хто сюди заходить, оглядає дизельні авто». Аналітик Ентоні Прет з фірми Джей Ді Повер енд Асошіетс каже, що виробники автомобілів раді задовольнити попит: «У цю пору дизельні машини завоювали три з половиною відсотки американського автомобільного ринку. Ми передбачаємо, що до 2015 року ця частка зросте до 12 відсотків».

Проте, деякі захисники природнього середовища ставлять майбутнє дизельних автомашин під знак питання. На думку Брендена Бела з організації Клуб Сьєрра, їх розробка, це марнування і часу і грошей. «Чи ми маємо інвестувати в технологію нового покоління, себто гібридну технологію, чи ми маємо оглядатися назад в минуле і робити ставку на дизельні автомобілі?», - запитує він.

Незважаючи на значні поліпшення, нові дизельні двигуни все ще не відповідають екологічним стандартам в п'яти американських штатах, включно з Каліфорнією і Нью-Йорком. Виробники, однак, сподіваються, що до кінця цього десятиліття їхні дизелі повністю відповідатимуть екологічним нормам.

XS
SM
MD
LG