Спеціальні потреби

Аскольд Лозинський про ситуацію в Україні


Хоча Всесвітній форум українців завершився, його делегати не поспішають роз”їжджатися з України. Багато представників діаспори планують відсвяткувати у Києві День незалежності. Своїми враженнями про Форум з журналістами ділився президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський.

Визнання голодомору 30-х геноцидом – такою була одна з основних тем Всесвітнього форуму українців. Парламенти шести країн світу вже ухвалили резолюції про голодомор як геноцид українського народу. Добиватись міжнародного визнання буде легше, якщо таку резолюцію прийме парламент самої України, -- каже президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський:

"Є шкандальним, що ваша держава, тобто уряд, чи влада, чи Верховна Рада нашої прадідівської батьківщини досі не прийняла такої резолюції. Я сподіваюся, що ця Верховна Рада прийме цю резолюцію за виїмком, очевидно, комуністів. Я певний, що нашоукраїнці, бютівці і велика частина регіонів і навіть соціалістів... Дуже багато, на жаль, залежить від спікера. Спікер, голова Верховної Ради, мусить активно діяти, щоб це питання було полагоджене".

Лозинського називають одним із найбільш радикально налаштованих представників діаспори. З трибуни Форуму він пікірувався стосовно політичної ситуації з українським президентом. І каже – пояснення останнього його не переконали. Лозинський називає Ющенка наївною людиною:

"Бо якщо він думає, що Універсал, який не має жодного юридичного значення, найменшого юридичного значення, підписаний людьми такої сумнівної минувшини, як Мороз, який зрадив коаліцію, Янукович, який намагався вкрасти 3 мільйони голосів в 2004 році, і Петро Симоненко, який говорить сам за себе, до кого він належить, то я думаю, що президент є наївний в цьому випадку. І на мою думку, єдина людина, яка має моральне зобов'язання під тим Універсалом, це є президент України."

Щодо глави уряду, який, попри анонси, так і не з'явився поспілкуватися зі світовим українством, то президент Світового конгресу українців, як виглядає, іншого й не чекав:

"Мене влаштовує, що прем'єр-міністр Янукович не показався на форум. Я думаю, що він розважливо це зробив. Тому що він передбачував, що можуть бути – мабуть, навіть і невідповідні – виступи. А ми окремої дороги до прем'єр-міністра не шукали".

Під час свого виступу на Форумі Аскольд Лозинський гостро скритикував позицію Української православної церкви Московського патріархату, сказавши, що “українською” вона є лише за назвою і втілює в життя інтереси Москви. Після чого Союз православних громад України подав петицію до прем'єра Януковича з вимогою заборонити панові Лозинському в'їзд до України. Коментуючи це подання, президент СКУ заявив: юридичних підстав оголошувати його персоною нон-грата немає, оскільки все сказане ним – правда:

"Я прямо був би в шоку, якби що Кабінет Міністрів видав заяву, що Лозинський є персоною нон-грата. В міжчасі... я вніс прохання до МЗС на постійне проживання в Україні. Якщо я одержу право на постійне проживання, то тоді персоною нон-грата я не можу бути".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG