Спеціальні потреби

На Майдані Незалежності згортають намети


На Майдані Незалежності у Києві згортають останні намети. Сьогодні свою протестну акцію припинила ультраправа партія УНА-УНСО. До дня Незалежності 24 серпня планують залишатися тут Українська народна партія, малинова ПОРА та об’єднання «Свобода».

«Територія помаранчевих надій» стискається, мов шагренева шкіра. Нема революційної ситуації – і революціонери на граніті почуваються зайвими. Саме так пояснили лідери УНА-УНСО своє рішення згорнути намети на Майдані Незалежності. Малочисельність акції та байдужість до неї киян засвідчила, що політичний протест сьогодні не не часі, -- каже голова Київської організації УНСО Ігор Мазур:

«Сьогодні ми змушені визнати: новий коаліційний уряд, що б у ньому не зібралося, став реальністю. Але попри всі недоліки, він є об’єднуючим фактором для Лівобережної і Правобережної України. Громадянську війну, на межі якої стояла держава внаслідок продажності Верховної Ради і окремих політиків, відвернено. Дострокові ж вибори після шістдесяти днів інтриг і бруду закінчилися б остаточним програшем всього українського народу. І тому сьогодні, в переддень 15-ї річниці незалежності, головним для нас є об’єднати патріотичні сили, щоб надалі спільно підтримувати державницькі дії президента».

Як зауважив при цьому Мазур, «якби в нас був такий сильний президент, як де Голль у Франції, він би притягнув до відповідальності політиків, що піднімали прапор федералізму. Але, на жаль, маємо президента-демократа, що дозволяє подібним силам почуватися самовпевнено», -- констатував речник УНСО.

Водночас унсівці застерігають, що пильно стежитимуть за діями нового уряду, і в разі якщо Янукович вдасться до антиукраїнських кроків, повернуться на Майдан восени.

Ще раніше від УНА-УНСО акцію на головній площі країни припинив Блок Юлії Тимошенко та Громадянська партії ПОРА. Наразі під монументом Незалежності залишаються лише намети УНП, об’єднання «Свобода» та рожевої ПОРИ. Активісти цих організацій продовжують вимагати розпуску парламенту і кажуть, що залишаться на Майдані щонайменше до Дня Незалежності 24 серпня.

А тим часом, Українська народна партія не припиняє, а, навпаки, нарощує протести проти підписання універсалу та призначення прем’єр-міністром Віктора Януковича. Низку вуличних акцій в усіх обласних центрах обіцяє провести у вересні голова УНП Юрій Костенко. Попри те, що партія входить до складу блоку Наша Україна, Костенко проголосив опозицію новоствореному урядові, який, на його думку, має відверто проросійський і антидемократичний характер. Водночас, Костенко сумнівається в тому, що його партія об’єднається з Блоком Юлії Тимошенко:

«Якби БЮТ боровся не за посади, а за ідею, ми, без сумніву, були б найближчими соратниками», -- заявив лідер УНП.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG