Спеціальні потреби

Про вплив кризи на зовнішню політику


Криза влади в Україні організована не без допомоги іззовні, твердить Борис Тарасюк. За його словами, “іде маніпуляція деякими політичними силами”. Маніпулятором, на його думку, виступає Росія, а маніпульованим є той, хто, як було сказано, “раптово змінює свою позицію, переходячи з одної коаліції в іншу і потім, як плата, обирається головою Верховної Ради”.

Таку заяву міністр закордонних справ зробив, відповідаючи на запитання журналістів під час міжнародної конференції “Оцінка ризиків та загроз національній безпеці в контексті євроатлантичної інтеграції”. Виступаючи на конференції, Тарасюк висловив занепокоєння тим, що нинішня політична криза спроможна поставити під запитання європейську перспективу України:

“Політична метушня і хуліганство у Верховній Раді, затримка формування нового уряду, безперечно, може негативно вплинути на інституційну готовність і на перспективи членства України як в НАТО, так і в Європейському Союзі”.

Міністр закордонних справ застерігає про небезпеку втратити шанс інтегруватися в Європу, отриманий після помаранчевої революції:

“У серйозних справах варто піклуватися не стільки про те, щоб створювати сприятливі можливості, скільки про те, щоб їх не втрачати. І ми не повинні втратити унікальну можливість, яку Україна отримала після перемоги демократії в нашій державі”.

Як нагадав Тарасюк, за останні півтора року Україна зробила більше, ніж за попередні 10, у зближенні з Європейським Союзом. За його словами, те, чого не вдавалося досягти роками – здобути статус країни з ринковою економікою, розпочати переговори про спрощений візовий режим для українських громадян – стало реальністю саме торік після перемоги демократії в Україні. При цьому, як наголосив міністр, хоч однозначної відповіді про майбутнє членство України Євросоюз наразі не дає, дискусії на цю тему всередині європейської спільноти ведуться. Усе залежатиме від того, підкреслив Тарасюк, який у кінцевому підсумку постане в Україні уряд, і яким чином буде здійснюватись задекларована державою мета набуття членства в ЄС.

XS
SM
MD
LG