Спеціальні потреби

Розмови в секретаріаті закінчились нічим


Сьогодні цілий день увага була прикута до переговорів, що відбувалися між лідерами фракцій в Секретаріаті Президента. Однак, засідання закінчилось без принципових рішень. Детальніше про позиції різних учасників зустрічі йдеться в розмові Володимира Звіглянича з нашою кореспонденткою з Києва Вікторією Сюмар.

ВЗ: Вікторіє, скажіть будь ласка, що відбувалося останнім часом в секретаріаті Президента?

ВС: Сьогодні, взагалі, до секретаріату прикута дуже серйозна увага, тому що там тривають переговори поміж лідерами так званої антикризової коаліції з лідерами Нашої України. І мова, насправді, іде про те, чи може Наша Україна приєднатися до цієї коаліції. Також обговорюються умови такого приєднання. Треба сказати, що сьогодні ці розмови закінчилися нічим. Консенсусу не було знайдено. За нашими джерелами мова іде про те, щоб прем’єр-міністром не був обраний Віктор Янукович. Однак, схоже, що регіонали цю позицію здавати не готові на сьогодні. І, врешті-решт, Президент заявив, що він вимагає від антикризової коаліції дотримуватися законів і регламенту, і дати попередній коаліції десять днів для того, щоб вона могла остаточно заявити про свій розпуск, або ж знайти собі якихось інших союзників. Це, до речі, норма регламенту, яку не виконав Олександр Мороз, увійшовши до іншої коаліції, попередньо підписавши умови. Оці десять днів не були витримані.

ВЗ: Чи це означає, що обрання Мороза спікером нелегітимне?

ВС: Ви знаєте, сьогодні суд підтвердив його легітимність, саме легітимність його обрання. Тут не стільки мова іде про легітимність Мороза, як спікера, тому що його вибори були, скажімо, у відповідності до норм регламенту. Тут мова іде про не легітимність антикризової коаліції. Це різні речі. Спікера можна обирати взагалі без коаліції. Але щодо антикризової коаліції, то не минуло десяти днів для того, аби розпустити попередню коаліцію. В регламенті є така норма про десять днів. Коли одна з партій хоче вийти з коаліції, вона повинна про це повідомити за десять днів. Цього соціалісти не зробили. Відомо, що вони свою позицію поміняли просто в один день.

ВЗ: Чи називали представники Нашої України якусь іншу кандидатуру на посаду прем’єра, ніж Янукович?

ВС: Це цікаве питання. Ніхто офіційно нічого взагалі не говорить. «Оф рекорд», кажуть, що це може бути якась середня кандидатура, тобто, не від Нашої України, і не від Регіонів. Наприклад, Арсеній Яценюк, міністр економіки, який, в принципі, авторитетний для обох цих груп. Але це все ознаки політичного торгу і, поки що, до компромісу з цього питання, принаймні зараз, далеко. Єдине, про що вдалося домовитися, це про те, що гострі теми підніматися не будуть – питання мови, питання НАТО тощо. Взагалі, позиція нашоукраїнців у цій справі зрозуміла – вони не настільки радикальні, як Юлія Тимошенко, і поки що вони не є стовідсотковими прихильниками розпуску парламенту, тому що вони побоюються, що, внаслідок перевиборів, Партія регіонів отримає ще більше голосів, і тоді зможе взагалі самостійно формувати уряд.

ВЗ: А чи не розколеться партія Нашої України?

ВС: Насправді, всі чекають позиції Президента з цього приводу. Однозначної позиції немає. Як відомо, переговори тривають, і переговори ці ведуть тільки лідери, а рядові представники Нашої України тільки спостерігають за цим всім так само, як і журналісти. Засідання ні фракції, ні партії не було. Остання рішення політради партії відоме – це радикальна опозиція і курс на перевибори. Тут ще цікава позиція у стані нової опозиції, тому що питання в тому, чи, у випадку перевиборів, буде спільний список Блоку Юлії Тимошенко та Нашої України. Наша Україна каже, що вона згодна на такий варіант, і що тепер на це не згодна Тимошенко. І це ще одна проблема чому помаранчеві не можуть домовитися і виступити єдиним фронтом.

XS
SM
MD
LG