Спеціальні потреби

Оголошено результати президентських виборів у Мексиці


Федеральний Виборчий Інститут Мексики каже, що Феліпе Кальдерон - лідер провладної партії національної дії, здобув перемогу на проведених минулої неділі виборах. За нього проголосувало майже 36 відсотків виборців.

Натомість його суперника Андреса Обрадора підтримали дещо більше 35 відсотка тих, хто прийшов на виборчі дільниці. Різниця в голосах виявилася найменшою за всю історію Мексики. Тим часом у самій столиці країни на вулиці міста вийшло 150 тисяч людей, які виступають проти результатів голосування і відмовляються визнати перемогу провладного лідера. А Андрес Обрадор вже заявив, що вимагатиме перерахунку бюлетенів. Представник ліво-центристської партії висловив переконання, що результати виборів були підтасовані, і саме це допомогло Кальдерону отримати більше голосів. Сьогодні ж він збирається представити і докази фальсифікацій.

А люди, які вийшли на вулиці міста кажуть, - вибори не закінчені. Вони обіцяють революцію, якщо їхнього кандидата Андреса Мануеля Лопеза не буде оголошено переможцем. Лідер протестуючих Ґуставо Ортеґа Браво каже, що він та мільйони інших, які підтримують Лопеза Обрадора, не мають довіри до існуючої виборчої системи. Він каже, що настав час мобілізації всієї країни, щоб їхні вимоги почули політичні лідери. Багато мексиканців, однак, побоюються, що демонстрації викликають насильство та хаос. Дехто непокоїться, що Лопез Обрадор спровокує своїх послідовників на агресивні дії.

На вибори у неділю 2 липня, які міжнародні спостерігачі назвали показовими, прийшли майже 60 відсотків зареєстрованих виборців. Відтоді більшість громадян слідкують за розвитком подій у засобах масової інформації та продовжують своє повсякденне життя. Ліві політичні сили, однак, продемонстрували, що вони можуть в одну мить перекрити дороги, завдаючи шкоди дорожньому руху та нормальному ритму міського життя. Офіційні особи твердять, що немає необхідності влаштовувати безладдя, оскільки закон передбачає механізм спростування результатів виборів у разі виявлення порушень. Ті ж, хто не довіряє системі та переконані, що їхній кандидат програв незаконно, заявляють про свій намір продовжувати вуличні протести.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG