Спеціальні потреби

Світові лідери проти ракетних випробувань Пхеньяну


У своїй першій від середи, коли були проведені випробування, заяві, міністерство закордонних справ Північної Кореї також погрожує дати відсіч будь-якій країні, яка вимагатиме від Пхеньяну припинення ракетних випробувань. В заяві говориться, що випробування допомагають покращити військову спроможність Північної Кореї.

Міністерство оборони США заявило, що жодна із запущених Пхеньяном ракет не становила загрози для американської території. За даними військової розвідки, одна ракета тактичної дальності впала у море менш, ніж через хвилину після запуску.

Поведінка Північної Кореї викликала міжнародний осуд і тривогу. Після ракетних випробувань, Джордж Буш провів телефонні розмови з президентами Китаю , Південної Кореї та прем’єр-міністром Японії. Керівники США і Японії погодилися, що необхідно запровадити проти Північної Кореї міжнародні санкції.

«Я вважаю, що ми повинні розв’язати цю проблему дипломатичними шляхами, і найліпше це можна зробити працюючи разом та доносячи одну точку зору до Кім Чен Іра», - заявив Президент Буш. «І це мусить бути те, що ми очікуємо, що він дотримуватиметься міжнародних норм, а також свого слова».

Японія виступила з чіткою заявою, підтримуючи резолюцію ООН, що пропонує накласти санкції на Пхеньян, якщо той відмовиться припинити розробку зброї та її випробування.

У свою чергу, Президент Росії Володимир Путін, хоча й висловив своє розчарування з приводу ракетних випробувань, утім закликав у відповідь на це лише відновити шестисторонні переговори з Північною Кореєю. Китай також виступає за менш сурову резолюцію.

Президент Буш зазначив, що дипломатичні зусилля потребують часу, особливо, коли в них задіяні декілька сторін. Він додав, що американські дипломати роблять все можливе, щоб союзники дотримувалися однієї позиції.

XS
SM
MD
LG