Спеціальні потреби

Генпрокуратура закрила справу Колєснікова


Колишній голова Донецької обласної ради, а нині народний депутат від Партії Регіонів Борис Колєсніков – чистий перед законом. Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу, в якій він фігурував у якості звинуваченого. Відомство визнало – слідчим не вдалося знайти незаперечних доказів причетності Колєснікова до вимагання акцій торговельного центру «Білий лебідь» у Донецьку.

Минулого року за цим звинуваченням йому довелося майже чотири місяці провести під вартою. Згодом суд відпустив його під зобов'язання не залишати країну. Нині Колєсніков вимагає покарати всіх, хто, за його словами, «фабрикував» проти нього справу. Вже найближчими днями він обіцяє подати два десятки позовів проти свідків та слідчих:

«Ці злодюги будуть сидіти в тюрьмі. Ці два простих (свідки) – дуже швидко. А ці всі решта – міністри – не має значення – мине рік, два чи три. Я вам обіцяю, що вони також будуть там».

А всі матеріали справи депутат оприлюднить у пресі. Він також хоче, щоб його випадок став предметом розгляду у Верховній Раді. Мовляв, парламент має зробити висновки по керівництву Генпрокуратури, яку Колєсніков назвав «мафіозною структурою, яка заважає розвитку держави».

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає закриття справи Колєснікова передчасним і невиправданим:

«Я вважаю, що закриття справи свідчить про небажання прокуратури довести цю справу до кінця. Юридичне формулювання це підтверджує. Справа закрита за недоведеністю. З моєї точки зору, довести її можна і потрібно було. Але очевидно, Генпрокуратура має якісь інші міркування з цього приводу. Поки я посадова особа я їх не буду коментувати».

Незадоволені діями Генпрокуратури й політичні опоненти Партії Регіонів. «Пора» звернулася до Президента Ющенка з вимогою звільнити з посади генерального прокурора Олександра Медведька. Бо саме на нього ця політична сила покладає відповідальність за нездатність професійно завершити слідство в справі Колєснікова. Так само, вважають у «Порі», гальмується й розслідування інших резонансних злочинів.

Оглядачі констатують, що попри передвиборчі обіцянки, досі жоден із високопосадовців епохи Кучми не притягнутий до відповідальності. Дехто, як Борис Колєсніков та колишній харківський губернатор Євген Кушнарьов, домоглися закриття справ. Інші сховалися за кордоном.

Українська преса повідомляє, що колишній глава держадміністрації Київщини Анатолій Засуха нині працює заступником губернатора Московської області. Там же у російській столиці перебуває і Ігор Бакай. Керівника Державного управління справами часів Кучми міліція розшукує за підозрою у фінансових махінаціях. Однак від екстрадиції його захищає російське громадянство. А екс-мер Одеси Руслан Боделан знайшов притулок в Санкт-Петербурзі. Не надто ховаючись від українських правоохоронців, він посідає керівну посаду в торгівельному порту.

Із колишніх чиновників української влади чи найменше поталанило екс- губернатору Сумщини – Володимиру Щербаню. Його затримали в Сполучених Штатах за порушення візового режиму. Декілька тижнів Щербань провів у в'язниці, згодом був звільнений під грошову заставу. Однак, американські правоохоронні органи поки що не ухвалили рішення про його видачу українським колегам.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG