Спеціальні потреби

В Іраку може й не бути поступу


Міністр оборони США Дональд Рамсфельд вважає, що в Іраку не може бути поступу, якщо уряд керуватиметься релігійними канонами. З такою заявою шеф Пентагону виступив на слуханнях сенатського комітету з асигнувань. Там законодавці допитувалися його про графік виведення американських сил з Іраку.

Слухання почалися у дружній і не вимушеній обстановці. Міністр Рамсфельд упевнено відповідав на запитання законодавців, яких цікавила ситуація в Іраку. За його словами, уряд національної єдності є ключем до врегулювання ситуації в країні. Але законодавців більше цікавило те, коли ж американські сили почнуть залишати Ірак. Відповіді на це запитання особливо домагався сенатор-демократ Ричард Дербін. У них навіть зав’язалася гостра дискусія:

РД: «Американський народ хоче знати, коли наші сили зможуть залишити Ірак, і будуть передислоковані у безпечніше місце поза Іраком. Згідно з Вашими даними, це не станеться цього року».

ДР: «Я цього не говорив. Ви неуважно слухаєте. Я не казав, що цього не станеться у цьому році».

РД: «Говоріть чітко, я слухатиму уважно».

ДР: «Я не говорив, що цього не станеться цього року. Я сподіваюся, що це буде так, але не обіцяю».

В Іраку дислоковано приблизно 133 тисячі військовослужбовців, які намагаються приборкати опір бойовиків і водночас вишколюють іракські сили, аби ті могли перебрати на себе відповідальність за безпеку. Адміністрація США каже, що наразі тренінг пройшли 254 тисячі іракців. Усього коаліційні сили планують підготувати 325 тисяч. Після цього американські сили, ймовірно, залишать Ірак. Зокрема Дональд Рамсфельд сказав таке: «Я дійсно надіюся, що нам вдасться продовжити скорочення військових у той час, як іракські сили безпеки перебирають на себе відповідальність ».

Але цього пояснення не достатньо для деяких законодавців. Конгресмен-демократ Джон Мирта, який торік наробив багато галасу своїм закликом до негайного виведення американських сил з Іраку, у середу знову про це заговорив. «Я вважаю, що нам треба мати план від виконавчої гілки влади щодо графіку виведення сил, і це має бути зроблено у короткий час», - сказав він.

Між тим виконуючий обов'язки прем'єр-міністра Іраку Ноурі Аль-Малікі повідомив, що уряд збереться у суботу для ухвалення складу нового кабінету міністрів. Експерти сподіваються, що це покладе край політичній кризі в Іраку, адже з часу проведення парламентських виборів у грудні в країні досі немає повноцінного уряду.

XS
SM
MD
LG