Спеціальні потреби

Америка підсилює охорону кордонів


Президент США Джордж Буш в понеділок оголосив про план посилити заходи безпеки на кордоні з Мексикою. Він також закликає американський Конгрес схвалити комплексне законодавство про імміграційну реформу.

У промові, що транслювалась по телебаченню на всю країну президент Буш заявив, що має намір посилити південний кордон з Мексикою негайним розгорненням до 6 тисяч солдатів Національної Гвардії. «Націонльна Гвардія допомагатиме прикордонним патрулям, управляючи системами спостереження, аналізуючи розвіддані, споруджуючи паркани та барєри проти автомашин, будуючи шляхи для патрулів, проводячи навчання. Підрозділи Гвардії не братимуть участі в самих правоохоронних діях. Ці обовязки будуть виконувати прикордонні патрулі», сказав він.

Президент Буш підкреслив, що він не воєнізує південний кордон США. Підрозділи Національної Гвардії проходитимуть ротацію що 2 тижні аж поки приблизно через рік не буде вишколено додаткових прикордонників. За словами Буша, він планує звернутися до Конгресу з проханням асигнувати гроші для наймання 6 тисяч нових прикордонників до кінця 2008 року.

Після промови президента з відповіддю опозиційної демократичної партії виступив сенатор Річард Дурбин зі штату Іллинойс. Він поставив під сумнів доцільність використання Національної Гвардії для захисту кордону в час, коли її солдати складають значну частину американських військ в Іраку та допомагають в подоланні наслідків стихійного лиха у США. «Пропозиція президента викликає серйозні запитання про майбутнє Національної Гвардії. Якщо члени Гвардії замість того, щоб проходити регулярну підготовку, будуть патрулювати кордон, то чи будуть вони готові наступного разу, коли всередині країни або закордоном виникне нагальна потреба. Чи президент може гарантувати, що солдати Національної Гвардії будуть готові захищати свої власні домівки і свої місцевості, якщо виникне така потреба», - сказав Дурбин.

Імміграційне питання призвело до розколу в американському суспільстві. У Конгресі ведуться дебати про те, як протидіяти напливові нелегальних іммігрантів до США і що робити з приблизно 12 мільйонами нелегалів, які тепер тут живуть. Хоч президент Буш заявив, що він проти надання амністії нелегалам, він закликав до схвалення законопроекту про створення так званої програми робітників-гостей, яка дозволила б іноземцям тимчасово жити у США і найматися на низькооплачувану роботу. «Я вважаю, що незаконні іммігранти, які вже мають коріння в нашій країні і хочуть залишитися, повинні заплатити значний штраф за порушення закону, повинні заплатити податки, навчитися англійської мови і декілька років попрацювати, – додав Буш. – Люди, які задовольнять ці умови, повинні мати можливість подати прохання про отримання громадянства. Однак громадянство не прийде автоматично, вони мусітимуть стати в чергу за тими людьми, які прибули сюди законно і дотримувались закону».

Джордж Буш закликає законодавців надати пріоритетності питанню імміграційної реформи. Палата Представників у грудні минулого року схвалила законопроект, який передбачає спорудження паркану вздовж значної частини кордону з Мексикою, і робить карним злочином нелегальне перебування у США. Сенат цього тижня опрацьовує свою версію імміграційного законодавства.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG