Спеціальні потреби

Рейтинг Буша катастрофічно впав


Згiдно з черговим опитуванням громадської думки, рейтинг Джорджа Буша зараз найнижчий за всi 5 з половиною рокiв його президентства. У новiтнiй американськiй iсторiї нижчi показники мали лише президенти Джиммi Картер та Річард Ніксон.

Згiдно з опитуванням, проведеним газетою ‘‘Нью-Йорк таймс’’ та телекомпанiєю СВS, схвальну оцiнку президенту Бушу сьогоднi дають всього 31 вiдсоток американцiв. Пiсля подiй 11 вересня 2001 року його рейтинг складав понад 80 вiдсоткiв. На погляд Стiвена Гесса з Iнституту Брукiнґса, причина такого рiзкого падiння одна, це - Iрак. За словами Гесса, так є й iншi проблеми, але врешті-решт головна проблема полягає в тому, що американцi не вiдчувають в Iраку жодного поступу. «Iрак - дуже, дуже велика проблема, особливо коли порiвняти його з В`єтнамом президента Ліндона Джонсона в аналогiчний перiод - 3 роки пiсля початку вiйни. Опонентiв вiйни в Iраку зараз на 10 процентiв бiльше, нiж було опонентiв до вiйни у В`єтнамi в аналогiчний перiод», - додає Гесс.

Згiдно з тим же дослiдженням, менш нiж 40 вiдсоткiв американцiв сьогоднi вважають, що вторгнення в Iрак було виправданим, при чому двi третини американцiв сумнiваються, що Бушу вдасться досягти там поставленої мети. Результати опитування ‘‘Нью-Йорк таймс’’ та СВS спiвпадають з даними подiбних дослiджень, якi прогнозують, що все це може погано закiнчитися для республiканцiв на виборах до Конгресу у листопадi, коли американцi обиратимуть весь склад Палати представникiв та третину Сенату. В обох палатах зараз перевагу мають республiканцi. Сам же Буш на зустрiчах з виборцями говорить, що вiн не звертає уваги на цифри.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG