Спеціальні потреби

Випадки пташиного грипу зареєстровані в 33 країнах світу


Від хвороби загинуло понад 90 людей. Дедалі більше говорять про небезпеку мутації вірусу у небезпечну для людини та здатну поширюватися форму. Про те, як попередити епідемію, американським законодавцям учора звітували посадовці з охорони здоров'я США.

‘‘Надія- це ще не стратегія. Біда, яка сталася в одному місці, може перетворитися на загрозу для всіх. Варто бути готовим до найгіршого сценарію’’. Саме такі перестороги висловили учасники слухань підкомісії з міжнародних дій Палати представників американського Конгресу. Вони підсумували вчора небезпеку розповсюдження вірусу пташиного грипу мігруючими птахами. Доктор Антоні Фаучі, який очолює Національний Інститут Алергій та Інфекційних захворювань, каже, що міжнародна співпраця потрібна для стеження за еволюцією вірусу пташиного грипу, щоб вчені могли швидко створювати вакцину у випадку мутації вірусу в смертельний для людини штам. За його словами в розробці вакцини не лише для Сполучених Штатів, а й у глобальному масштабі, потрібні відкритість та прозорість. Все ніби до того йде, але недостатніми темпами.

Однак недавній протест єгипетських власників птахоферм свідчить, що відкритість і прозорість не на руку людям, які живуть з того, що розводять та продають домашніх птахів. Протест був відповіддю на рішення уряду перебрати птицю, щоб попередити можливе розповсюдження вірусу пташиного грипу. Жінка-конгресмен Ніта Лоуві з Нью-Йорку вказує на потребі створення фондів, якими можна було б компенсувати фермерські витрати.

Дотепер померла приблизно половина зі 170 інфікованих пташиним грипом людей. Всі вони, як припускають, мали з хворими птахами безпосередній контакт. Це вказує на небезпеку для тих, хто перебирає птахів. Щоб звести ризик до мінімуму, Сполучені Штати переслали до країн південно-східної Азії, Африки і Кавказу, а також інших частин світу 20 тисяч одиниць спецодягу. Кент Гілл з Американського Агентства Міжнародної Допомоги каже, що нині готується замовлення ще на півтора мільйона комплектів. Такий набір включатиме, незважаючи на свою компактність, багато дрібниць, включно з рукавицями, масками, комбінезоном, захисними окулярами, дезінфекцією, тощо. Учасники слухання підкреслили, що пташиний грип вірогідно не зникне сам по собі. Тому для всіх є вкрай важливим негайно давати знати про будь-які прояви вірусу.

XS
SM
MD
LG