Спеціальні потреби

Фонд першої ледi допомагає лiкарням


“Від лікарні до лікарні”. Так зветься проект Фонду Катерини Ющенко, що допомагає українським дитячим лікарням встановити прямі партнерські зв`язки з лікарнями за кордоном. Проект ставить перед собою мету за 5 років вивести всі обласні дитячі клініки на світовий рівень педіатрії.

Восени минулого року Закарпатська обласна дитяча лікарня отримала в подарунок реанімобіль. Як розповідає завідуюча Єлизавета Біров, спонсора – фірму Проктер енд Гембл – знайшла дружина президента Катерина Ющенко, і новісінький сучасний реанімобіль, що коштує космічну для лікарні суму – 390 тисяч гривень, уже здійснив сотні виїздів до закарпатських міст і сіл.

«Я вам не можу розказати, яка це допомога. Тому що Рахів у нас 200 км, і нам звідти довезти лялечку одноденну після поголосів без серйозної машини неможливо. Машина була частково обладнана, тепер ми її дооблаштували. Управління охорони здоров`я купило нам транспортний дихальний апарат, і ми тепер в повній безпеці транспортуємо цих діточок».

Обласна лікарня в Мукачеві – одна з 24 дитячих лікувальних закладів по всій Україні, що стали учасниками філантропічного проекту “Від лікарні до лікарні”. Програма, розрахована на 5 років, ставить перед собою амбітну мету – вивести діагностику і лікування дітей в Україні на рівень сучасних світових стандартів. Головний дитячий онколог країни Григорій Климнюк перераховує надбання від спонсорської допомоги:

«Завдяки фонду Україна 3000 ми придбали унікальне обладнання, яке ніколи не могло б бути придбане за бюджетні кошти у зв`язку з його коштовністю – на мільйон гривень ми придбали обладнання для генетичних досліджень і генетичної діагностики, мікробіологічну лабораторію для проведення променевої терапії у маленьких дітей».

Проект особливий тим, що не обмежується пошуком разових благодійників. Українським лікарням допомагають знайти лікарню-побратима в Європі чи Сполучених Штатах і встановити з нею прямі партнерські зв`язки. Заклад-партнер поділиться з українськими колегами інструментом і обладнанням і викличе на стажування, щоб передати найновіші медичні технології. Звідси й назва -- “Від лікарні до лікарні”. Міцні партнерства вже склались між Харківським інститутом охорони здоров`я дітей і Паризькою дитячою лікарнею “Робер Дебре”, Львівською дитячою міською лікарнею і австрійкою клінікою “Бармгерцiґер Брудер”. Голова Наглядової ради Фонду “Україна 3000” Катерина Ющенко вірить в те, що вже за 5 років обласні дитячі лікарні в Україні будуть схожі на закордонні:

«Ми сподіваємося покращення нашої медичної системи. Я думаю, що всі, що були в наших лікарнях, знають, що вони не є на європейських стандартах. У нас прекрасні лікарі в Україні, дуже мають багато досвіду, вони працювали в екстремальних умовах. Тепер дати їм трошки обладнання, діагностичні обладнання, дати стажування, дати інформації – і вони зроблять великий прорив», -- вважаю українська перша ледi.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG