Спеціальні потреби

Реприватизацiя в Українi буде обмеженою?


Реприватизаційні процеси в Україні обмежаться двома об`єктами – “Криворіжсталлю” і Нікопольським заводом феросплавів. Так вважає представник Народного Союзу “Наша Україна”, колишній голова Фонду держмайна Олександр Бондар. Ми розмовляли з ним про українську приватизацію після виборів-2006.

Олександр Бондар іде у Верховну Раду разом з двома іншими “нашоукраїнцями”, екс-головами Фонду держмайна Єхануровим і Лановим. Він впевнений, що “Наша Україна” у майбутньому парламенті диктуватиме політику приватизації і що з повторним продажем “Криворіжсталі” та НЗФ на реприватизаційних процесах буде поставлено крапку:

«Я думаю, що Криворіжсталі і Нікопольського заводу феросплавів цілком достатньо для того, щоб зобов`язання перед Майданом виконати про повернення об`єктів у державну власність незаконно приватизованих. Тому що це такі кричущі, знакові об`єкти».

Бондар критикує заклики до широкої реприватизації, які виголошує Блок Юлії Тимошенко. Останню заяву лідерки БЮТ, озвучену в понеділок на каналі 1+1 (в Україні взагалі не було приватизації, а лише роздача об`єктів потрібним людям), він називає небезпечним радикалізмом:

«Так як ставить зараз питання Тимошенко, що приватизації взагалі не було, а була роздача об`єктів, то це просто правовий нігілізм. Тому що ці всі угоди здійснювались відповідно до чинного законодавства, яке, до речі, голосувалось в тому числі і Тимошенко в парламенті. Тому заяви треба робити виважені і юридично-правові, а не так от заявляти огульно, що взагалі все незаконно. Якщо все незаконно, тоді треба все повертати... і про це треба відверто сказати, що всі крамниці, всі магазинчики... щоб всі знали, що все у вас незаконно».

Як далі розвиватимуться процеси приватизації? Позиція “Нашої України” незмінна, -- каже Бондар. -- Більшість об`єктів, що знаходяться у державній власності, мають бути продані, і продаж відбуватиметься так само прозоро, як у випадку з “Криворіжсталлю”. Як прогнозує екс-голова Фонду держмайна, усі об`єкти, які планували на продаж в 2006 році, будуть виставлені на аукціон після виборів:

«Я думаю, що після виборів ці об`єкти будуть продані. Просто зараз передвиборча кампанія, не кращий час для продажу таких об`єктів. До них відносяться об`єкти, про які вже заявлялось. Крім тих, по яким Верховна Рада заборонила приватиазцію – це мається на увазі Одеський припортовий, Зоря Машпроект. Укртелеком буде готуватись в цьому році, НФЗ будуть однозначно продавати, це принципова позиція, саме тому що його продав уряд Януковича в 2004 році і треба його продати другий раз і показати, яка політична сила вміє продавати об`єкти, а яка ні. На порівнянні продажу Криворіжсталі кожен може порівняти».

Нинішні лідери виборчої кампанії – Партія регіонів – на відміну від “Нашої України” і БЮТ – уникають афішувати свої погляди на приватизацію. Проте їх підходи відомі, каже Бондар, досить поглянути на кілька років назад, коли Янукович був прем`єром:

«Їх позиція це продаж об`єктів в 2003-2004 роках, коли Фонд очолював Чечетов. Всім результати відомі. Це позиція Партії регіонів. І Чечетов в списку Партії регіонів, як і багато інших людей, той самий Азаров, який був першим віце-премєром. Це їх позиція по проведенню такої приватизації».

І “Наша Україна”, і Партія регіонів виступають за те, що треба проводити приватизацію. Різниця, як говорить Бондар, лише в одному:

«Якщо казати про Партію регіонів, то великої різниці, що треба проводити приватизацію, нема. Єдина різниця, що Наша Україна хоче продавати всім, відкрито і хто більше заплатить, а Регіони України хочуть продавати своїм, тим, хто у них в списку».

XS
SM
MD
LG