Спеціальні потреби

Появилася нова версiя вбивства Гонгадзе


Практично всі українські ЗМІ сьогодні цитують сенсаційний лист нібито генерала Пукача, який надрукувала російська газета «Российские вести». В листi причетними до вбивства Георгiя Гонгадзе називаються Павла Порошенка та Юлiю Тимошенко. Українські політики вже заявили, що це провокація напередодні парламентських виборів в Україні.

«Ніхто з нас, і Кравченко теж, тоді не знав, що готується великомасштабна провокація. Категорично заявляю, що мої підлеглі не викрадали і не вбивали Гонгадзе! Навпаки, за особистим проханням Кравченка, я активно, щоправда, неофіційно, займався розслідуванням справи Гонгадзе. Я досить сильно наблизився до істини - ці слова ніби то надиктував журналістці газети «Российские вести» генерал Олексій Пукач, який оголошений у міжнародний розшук. Це відбулося ніби то в Ізраїлі, повідомляє російське видання.

Найбільш сенсаційні звинувачення від імені генерала – до зникнення журналіста Гонгадзе, а потім і до переслідування самого Пукача причетні відомі українські політики Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Лист закінчується словами: «У моїй смерті прошу звинувачувати Порошенка і Тимошенко».

Один з лідерів Блоку Тимошенко Олександр Турчинов вже заявив, що цей лист є «грубо сфальшованою липою». Турчинов навіть твердить, що справжні автори листа знаходяться в штабі однієї з українських партій.

В такому ж контексті коментують лист і інші політики. Вони наголошують, що російські ЗМІ вже виступили організатором однієї медійної провокації проти української влади, коли розповсюдили інформацію про те, що у військовому містечку Макарів-1 під Києвом могла розташовуватися в`язниця ЦРУ.

Так само заперечив і достовірність цього листа і адвокат Пукача Сергій Осика. «Я розцінюю це як фальшивку та провокацію. В цьому хтось зацікавлений, але не Пукач. Швидше за все ті, хто хоче створитий живий образ Пукача», -- заявив Осика. Сам колишній адвокат припускає, що Олексія Пукача вже немає серед живих.

Нагадаємо, що Олексій Пікач очолював відділ зовнішнього спостереження у Міністерстві внутрішніх справ України. Він організовував слідкування за журналістом влітку 2000 року і, як показує розслідування Прокуратури, був прямо причетним до вбивства журналіста.

Пукач був затриманий влітку 2004, але через кілька днів його відпустили, після чого Пукач зник. Влітку 2005 року його ніби то знайшли в Ізраїлі, однак операція по його затриманню провалилася через вилив інфорамції із Генеральної прокуратри України. Де зараз перебуває генерал Пукач і чи живий він, українські правоохронці не знають.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG