Спеціальні потреби

Єхануров прогнозує спiвпрацю мiж ВР i Ющенком


Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров вважає, що після виборів, незалежно від того, які політичні сили прийдуть до парламенту, вони будуть змушені співпрацювати з діючим президентом.

Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров вважає, що президент України внесе узгоджену кандидатуру нового прем’єра до парламенту на 58-й або 59-й день після виборів. Про це він повідомив на зустрічі з журналістами. За словами прем’єра, які би політичні сили не прийшли до нового парламенту, вони будуть змушені співпрацювати з Віктором Ющенком:

«Шановні українці, ви собі уявіть як це може бути, щоби уряд працював проти президента? І що нас чекає у найближчі три з половиною роки. Або парламент буде працювати проти президента. Як він буде приймати закони? Тому, незалежно від того, які політичні сили переможуть, всі вони українці і прагматичні люди і політику президента Ющенка вони будуть здійснювати. І незалежно від того, що декілька політиканів в тій чи іншій політичній силі будуть щось там говорити».

Згідно з законодавством, новий склад парламенту має зібратися на першу сесію через місяць після виборів. За цей час депутати мають сформувати більшість і запропонувати президенту узгоджену кандидатуру прем’єр-міністра. Якщо ж протягом місяця коаліцію депутатських фракцій сформовано не буде, президент має право розпустити парламент.

Коментуючи можливість формування коаліції разом з Партією регіонів, лідер виборчого списку «Нашої України» Юрій Єхануров відзначив, що подібні переговори наразі не ведуться.

Що стосується перебігу виборчої кампанії, то на думку нинішнього прем’єр-міністра, нових технологій жодна з політичних сил так і не запропонувала:

«Нових задумок не було. Нових цікавих креативних ідей не було. Це в основному епігонство, тобто використовувались старі технології. Український політикум уже звик до такого чогось перченого, чогось гострого, а нічого нема. Все одне і теж. Пережовують і пережовують».

Юрій Єхануров у розмові з журналістами також спростував заяви російських засобів масової інформації про існування в Україні таємної тюрми для ув’язнених з Афганістану та Іраку. На його думку, подібна інформація є частиною виборчих технологій.

XS
SM
MD
LG