Спеціальні потреби

Єхануров дає оцiнку економiчнiй ситуацiї


Український уряд підбив підсумки розвитку країни в минулому році. Його керівник Юрiй Єхануров впевнений, що кризові явища в економіці вдалося подолати. Найбільше досягнення – збільшення доходів населення. Плани на майбутнє – кроки до енергетичної незалежності країни.

Внутрiшнiй валовий продукт України зріс минулого року на 2,6%. Держкомстат оприлюднив уточнені дані – вони виявилися дещо кращими за попередні оцінки. Втім, ця цифра далека від рекордних показників 2004 року. Тоді економіка зросла на понад 12 процентів. Юрій Єхануров визнав: причина такого уповільнення не тільки у погіршенні кон'юнктури на світових ринках i частка вини й на помилках уряду. Щоправда, прем`єр говорить лише про перше півріччя 2005 року. Воно запам`яталося українцям бензиновою та цукровою кризою, реприватизацією, непередбачуваними змінами податкового законодавства.

За словами Єханурова, найбільше досягнення минулого року – прорив у соціальній сфері. Доходи бюджету зросли майже вдвічі, при чому без збільшення податків. За рахунок цього вдалося підняти виплати населенню. За рік середня зарплата вчителя виросла на 40 відсотків, медика на 70.

Задоволені урядовці й тим, як в нинішньому році виконується держбюджет. В лютому план надходжень до державної скарбниці перевиконали на піввідсотка. Однак роботою багатьох своїх підлеглих прем`єр незадоволений. І вже протягом місяця обіцяє серйозні кадрові чистки:

«Кабінет Міністрів проведе перевірку роботи держадміністраці всіх рівнів. Головним пунктом буде розгляд підсумків соціально-економічного розвитку областей України. На своїх посадах залишаться тільки ті, хто доведе здатність ефективно реалізовувати політику президента».

В найближчих планах уряду – адміністративна реформа та зміни в енергетичній політиці держави. Уряд обіцяє забрати декілька сот незаконно виданих ліцензій на видобування нафти й газу. Багато з них отримали наближені до колишньої влади бізнесмени. В той же час вже у березні проведуть конкурс на розвідку причорноморського шельфу. Заявки на нього вже подали 15 компаній, серед яких декілька американських. Єхануров прогнозує – річні інвестиції лише в цей проект складуть 2-3 мільярди доларів. I як каже вiн, урядові експерти надалі планують скорочувати залежність економіки країни від імпорту нафти та газу:

«Уряд пропонує приступити до розробки та реалізації комплексної програми з відновлення в Україні елементів паливного ядерного циклу. Це дозволить перенести акцент в енергоспоживанні на електроенергетику».

Втім експерти нагадують, що після парламентських виборів урядова команда може суттєво оновитися. Адже формуватиме новий склад Кабміну оновлена Верховна Рада. Тому посада прем`єра, у якого між іншим буде значно більше повноважень, стане предметом політичних переговорів.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG