Спеціальні потреби

Комiтет виборцiв вказує на деякi технiчнi проблеми


Комітет виборців України спостерігає за ходом виборів вже декілька кампаній поспіль. Нині голова КВУ Ігор Попов заявив, що у порівнянні з минулими виборами, нинішня виборча кампанія проходить більш демократично і вільно, але при цьому існує низка проблем об'єктивного характеру. Насамперед йдеться про технічні проблеми.

За українськими виборами, які вперше відбуваються за президентства Віктора Ющенка, що задекларував відданість ідеям демократії, спостерігають не лише українці. Громадські організації, які досить критично характеризували минулі вибори, нині констатують суттєві успіхи. Переважно влада не втручаєтсья у хід виборів. Найбільш поширене порушення -- хіба що значна кількість так званого «чорного піару».

Натомість головна проблема зараз, яку фіксують експерти, традиційна. Вона пов`язана з відсутністю коштів та низького рівня технічного облаштування. Голова ЦВК Ярослав Давидович неодноразово нарікав, що члени виборчих комісій не отримують коштів, а тому відмовляються працювати. Відтак, поки що виборчі дільниці до дня голосування не готові.

Окрема проблема – чи зможуть виборці зрозуміти що і до чого у день голосування. На руки люди отримають мінімум по 5 бюлетенів, до яких вписані по 40-50 виборчих партій чи кандиадтів на посаду мера. Скільки часу треба буде для того, аби знайти свого кандидата, ніхто навіть і не рахував. Відтак, дуже ймовірно, що у день голосування на виборах збиратимуться чималі черги, що вже було на парламентських виборах 2002 року.

Також Комітет виборців України каже, що за загальнонаціональними політичними подіями в регіонах мало уваги приділяють виборам місцевим. Тоді як експерти наголошують, мінятиметься не лише парламент, в країні обиратимуть 75% всієї української влади.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG