Спеціальні потреби

Гриценко: Україна буде готова до вступу в НАТО


Українська армія буде готова до вступу країни до НАТО через півтора-два роки. Такий прогноз зробив керівник Міноборони країни Анатолiй Гриценко. Втім, інтеграції України до альянсу може завадити низка факторів. Один з них – несприйняття ідеї населенням.

Вже цього року Україна може перейти до чергового етапу співпраці з НАТО – виконання плану набуття членства. Такий прогноз зробив міністр оборони Анатолій Гриценко, повідомляє прес-служба відомства. За його словами, українська армія здатна досягти стовідсоткової готовності до членства країни в альянсі за півтора-два роки. Однак, підтягтися до збройних сил мають інші відомства. На думку Гриценка, вони мають активніше роз`яснювати громадянам державну політику України щодо НАТО.

Втім, у практичній площині співпраця з НАТО йде не без проблем. Депутати Верховної Ради не дали своєї згоди на проведення цього року на території України військових навчань за участю підрозділів країн альянсу. Ще раніше парламентарі відмовилися ратифікувати контракти, що дозволяють використання країнами-членами блоку можливостей української транспортної авіації.

Такі кроки шкодять репутації країни, вважає Гриценко. Адже спільні навчання плануються заздалегідь. Скажімо, вже за три місяці має відбутися спільний тренінг із словацькими інженерними підрозділами. У Закарпатті військові мають відпрацьовувати спільні дії під час повеней. Депутати ж поставили його проведення під загрозу зриву. Однак міністр оборони висловив готовність прийти в Раду і аргументовано переконати в необхідності проведення міжнародних навчань. Він не виключив, що дозволи будуть отримані ще до виборів.

В той же час, за повідомленням прес-служби Міноборони, Гриценко досить різко висловився з приводу заяви свого російського колеги Сергія Іванова. Днями той спрогнозував дестабілізацію в Україні, в разі її вступу до НАТО. Жодна країна, що приєдналася до альянсу, не мала наслідків, якими лякає Кремль, каже Гриценко. Він закликав представників російської влади утриматися від подібних коментарів.

Тим часом добігає кінця термін, який Центральна виборча комісія для збору підписів надала ініціаторам загальноукраїнського референдуму про доцільність вступу України до НАТО. Для того, щоб опитування відбулося, до першого березня ЦВК має отримати не менш ніж 3 мільйони підписів. За станом на минулий тиждень, за даними ЦВК, було зібрано майже в 10 разів менше. Представники української влади називають ідею референдуму провокацією. Втім соціологи визнають, що більшість населення України не схвалює приєднання до НАТО.

XS
SM
MD
LG