Спеціальні потреби

Скандал навколо «Елiта-центру» розростається


У Києвi продовжує стрімко розгоратися скандал довкола ошуканих вкладників у будівництво кількох житлових будинків. Компанія «Еліта-центр» продавала квартири інвесторам, однак будівництво так і не почалося, а практично кожна квартира була продана декілька разів. Тепер власників компанії оголосили у міжнародний розшук, а люди, які втратили свої гроші, вимагають відповідальності від влади.

Тисячі людей втратили свої гроші, не отримавши очікуваних квартир, при чому 400 мільйонів гривень вивезено з України. Така ціна найбільшої квартирної афери в Києві. Вiдповiдальними за неї вважають керівникiв компанії «Еліта-центр». Цих людей вже оголосили в міждержавний розшук, але за словами міністра внурiшнiх справ Юрiя Луценка, ні їх, ні грошей в Україні вже немає. Поки що упіймали лише бухгалтера.

Тепер ошукані вкладники, які позбулися десятки, а часом сотнi тисяч доларів, звертаються до влади. Вони демонструють документи, які засвідчують, що дозвіл на будiвництво давали високі київські чиновники, в тому числі і мер, і вимагають відповідальності. Серед постраждалих чимало відомих в Україні людей – це і параолімпійський чемпіон Андрій Жильцов, який вклав у квартиру кошти з прeмії за золоту медаль, популярна телеведуча Лідія Таран, сурдоперекладач i героїня помаранчевої революції Наталя Дмитрук. Вона, наприклад, переконана, що влада все ж таки знала про ймовірність шахрайства.

Натомість міністр у справах будівництва Павло Качур повідомляє нові подробиці - замість 24-поверхового житлового комплексу шахраї зводили семиповерховий торговельний центр – це єдине, на що вони мали дозвіл.

Головне питання зараз – що робити. Міністр Качур каже, що треба приймати нові закони, які б гарантували права інвесторів та створювати єдиний державний реєстр вкладників.

Натомість ошукані мешканці об`єдналися заради боротьби за свої права. Вони створили штаб і вимагають від влади добудувати будинки і надати їм квартири. Втiм влада поки що обмежилася створенням робочої групи.

Інше за темою

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG