Спеціальні потреби

У США далi говорять про Катрiну


У Сполучених Штатах не вщухають дебати навколо урагану Катрiна. Днями у Конгресi опрацювано проект звiту, який критикує адміністрацію Буша за те, що вона неадекватно вiдреагувала на це стихійно лихо. Цікавим документ є ще i тим, що його опрацювали однопартiйцi президента.

Проект звiту, який уже просочився в американську пресу, критикує уряд за надто повiльнi, неефективнi, а то i взагалi вiдсутнi зусилля для подолання наслідків лиха. Чи не головне питання, яке ставить документ: наскiльки готовий сьогоднi федеральний уряд справитися з наслідками не лише стихiйних лих, а будь-якої катастрофи.

Проект звiту звертає увагу на той факт, що офіційних осiб уже роками попереджали, що дамби навколо Нового-Орлеану можуть не витримати одного з наступних ураганiв, при чому синоптики за кілька днiв до Катрiни попереджали про її можливі нищівні наслідки.

Звітуючись перед одним iз комiтетiв Конгресу, колишнiй директор Агентства США з надзвичайних ситуацій Майкл Браун пiддав критицi чиновників в адміністрації Буша, якi доводили, що їм було неможливо передбачити потужність шторму:

«Те, що вони тепер кажуть, що їм було неможливо робити якiсь прогнози, я думаю, це байка».

Міністр внутрішньої безпеки США Майкл Чертоф, який вiдповiдальний за готовність країни на випадки стихiйних лих та актiв тероризму, каже, що вже ініційовано вiдповiднi змiни:

«Ми повиннi мати спроможність надавати ефективну допомогу жертвам катастроф, визначати, що потрібно, i швидко доставляти все необхiдне на мiсця».

Чертоф додав, що агентство також удосконалить свою уніфіковану систему тривоги, збільшить свiй штат на кiлькасот чоловiк та впровадить найновiшi iнформацiйнi технології, щоб могти краще справитися з наслідками будь-якої катастрофи.

Тим часом колишнiй директор Агентства з надзвичайних ситуацій Браун закликав законодавцiв зробити це вiдомство незалежним від Міністерства внутрішньої безпеки, яке, як каже вiн, надто сфокусоване на боротьбі з тероризмом. Втiм Чертоф вiдкидає таку пропозицiю, наполягаючи, що його мiнiстерство впорається i з одним i з другим:

«Я рішуче i недвозначно вiдкидаю це як спробу забити клин мiж нашими анти-терористичними зусиллями та зусиллями з подолання наслідків природнiх лих», -- зазначив Чертоф.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG