Спеціальні потреби

Тривають дискусії щодо реноме РосУкрЕнерго


В Україні продовжують обговорювати ситуацію з поставками газу. Досі не було чіткої відповіді щодо ціни на газ у разі підняття цін середньоазійскими країнами. Тим часом українська преса коментує питання компанії РосУкрЕнерго щодо того, чи була українська сторона зацікавлена у тому, аби монополістом поставок газу стала саме ця компанія.

Постійний інтерес до компанії РосУкрЕнерго в Україні не випадковий. Саме ця компанія по суті єдина поставляє до України газ. А це означає, що у випадку проблем з РосУкрЕнерго Україна може залишитися без газу.

Попри попередні заяви, чітких гарантій від Росії щодо безперебійних поставок газу цією компанією немає. Більше того, немає чіткої відповіді – хто був ініціатором передачі права монопольно поставляти газ одній структурі із явно сумнівною репутацією. Раніше українські посавдоці називали це позицією російської сторони. Натомість пізніше з`явилася інформація, що РосУкренерго пропонували українці.

Аби зняти всі питання, президент Ющенко заявив про перевірку, хто в Україні міг бути зацікавлений у саме такій не надто надійній схемі. Питання для перевірки звучало не надто переконливо – чи є серед акціонерів державні українські компанії? Зрозуміло, що відповідь була негативною, однак чи є серед акціонерів українські громадяни, а особливо українські посадовці – це питання залишається актуальним.

Газета Коммерсант твердить, що так – українці, зацікавлені в РосукрЕнерго, таки є. Мовляв, це визнав міністр енергетики Іван Плачков в неофіційній розмові з керівником президентського секретаріату Олегом Рибачуком. «Це люди, які ще з часів Кучми залишилися. Ті, хто засновував цю компанію», – заявив Плачков, пише газета.

Раніше преса писала про причетність до цієї компанії відомого кримінального авторитету, людини, яку розшукує ФБР Семена Могилевича, українського бізнесмена Дмитра Фірташа, екс-глави Нафтогазу Юрія Бойка. Деякі журналістські розслідування вказують на те, що до цієї компанії також причетний заступник нинішнього голови Нафтогазу Андрій Воронін. Якщо це так, то пан Воронін фактично опинився на чолі піраміди, яка забезпечує енергетичну стабільність в Україні і має контроль над цілою енергетичною сферою, адже саме він з боку України очолює УкрГазЕнерго, інша половина якої належить РосУкрЕнерго.

Така фактично монопольна схема означає залежність цілої країни від однієї групи людей. На фоні відсутності гарантій безперебійності поставок та стабільності ціни така ситуація може стати причиною серйозної критики газових домовленостей та позиції презиеднта у цьому питанні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG