Спеціальні потреби

В Україні розпочинається остання сесія ВР


Завтра в Україні розпочинає роботу остання сесія парламенту 4 скликання. Вона працюватиме до квітня, однак очікується, що наприкінці сесію не закриють. Все залежатиме від того, якою буде ситуація в країні – заявив спікер Литвин. Одним із перших завдань, яке стоятиме перед останньою сесією – призначення суддів Конституційного суду.

Завтра у парламенті знову лунатиме гімн на честь початку нової сесії. Цього разу останньої. Як правило, такі сесії відбуваються на фоні різкого політичного протистояння напередодні виборів, а тому безпосередньо з законопроектами складається не дуже. Натомість цього разу депутати хочуть послухати президента Ющенка. Звернення до парламенту та народу вже підготував його секретаріат.
Однак президент раніше казав, що прийде до парламенту лише тоді, коли депутати сприймуть його план подолання політичної кризи, де однією з перших вимог є забезпечення роботи Конституційного суду.

Сьогодні саме парламент блокує складання суддями присяги та обрання парламентської частини суддів. Причина, кажуть політики – до виборів вони хочуть застрахуватися від можливої відміни політреформи, яка розширює повноваження саме парламенту. Лідер соціалістів Олександр Мороз зі значною долею іронії каже, що реально до виборів судді можуть і не почати свою роботу.

Натомість Наша Україна, яка вимагає ухвалення відповідного рішення у цій справі, пропонує власний варіант вирішення проблеми – змінити процедуру голосування.

Попри те, що довкола цієї теми вже не перший день вирують пристрасті, вона нестала аж такою актуальною у суспілсьтві. Відтак, шансів на те, що у перший день останньої сесії буде схвалене позитивне для президента та його команди рішення, обмаль. І це визнають навіть депутати з провладних фракцій. Відтак і шансів на скасування полiтреформи все менше.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG