Спеціальні потреби

Слухання в справi Гонгадзе знову вiдклали


Слухання у справі Гонгадзе знову перенесли на тиждень – до 8 лютого. Таке рішення Київський апеляційний суд прийняв у зв`язку зі станом здоров`я підсудних, чиє самопочуття, за ознаками, різко погіршилося після появи в судовій залі народних депутатів. Члени соціалістичної фракції намагаються оскаржити судове рішення про закритий процес. Якщо ж їм це не вдасться – обіцяють і далі ходити на засідання, прихопивши з собою відеокамеру.

Суд у справі Гонгадзе знову забуксував. У четвер судді вкотре вирішували процесуальне питання – допускати чи ні на закрите засідання народних депутатів. Напередодні лідер Соцпартії Мороз заявив, що сам готовий стати телеоператором, якщо журналістів не пустять в судову залу. І на ранок у четвер до Київського апеляційного суду прибула знiмальна група у складі трьох членів соціалістичної фракції в парламенті – Рудьковського, Філіндаша і Карнауха. Народні обранці ввімкнули принесену з собою відеокамеру і почали писати процес.

Служителі правосуддя були в замішанні. А одному з підсудних, Протасову, за всiма ознаками, від присутності депутатів з відеокамерою вкотре стало зле, і він попросив викликати “швидку”. Судді взяли тривалий тайм-аут до 8 лютого – аби з`ясувати стан здоров`я Протасова і розв`язати правову колізію щодо народних депутатів. Адже з одного боку, процес вирішено проводити за зачиненими дверима, а з другого – депутати, за законом, мають недоторканність і допуск всюди.

Своєю чергою, депутати-соціалісти кажуть – якщо процес і далі буде відбуватися за зачиненими дверима, вони й далі приходитимуть з відеокамерою на слухання. Як розповідає соціаліст, колишній активний учасник “України без Кучми” Євген Філіндаш, наразі жодних державних таємниць він не почув:

«Головна державна таємниця – що з`явились народні депутати, і суд не знає, що в такій ситуації робити. Тому що ми намірені не допустити перетворення процесу на закритий. Всіма можливими нам засобами – крім, звісно, окремих епізодів, які будуть пов`язані в показах свідків щодо дійсно державної таємниці. Ми це розуміємо, ми не кажемо, що все абсолютно має бути гласне. Але основне, основні покази не становлять ніякої державної таємниці. Тому ми всіма засобами будемо добиватися того, щоб процес не був закритий».

Депутати разом з адвокатом Лесі Гонгадзе подали до суду нове клопотання про розгляд справи у відкритому режимі. Якщо їхнє клопотання буде відхилено – обіцяють звернутись до Вищої ради юстиції, щоб діям суддів було дано відповідну оцінку.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG