Спеціальні потреби

Луценко у Львові дав прес-конференцiю


Сьогоднi у Львові відбулася виїзна підсумкова колегія МВС. Згодом міністр внутрнішніх справ Юрій Луценко поділився з журналістами своїми міркуваннями про майбутнє міліції, майбутнє деяких кандидатів у народні депутати та про своє власне майбутнє.

Не дочекаєтесь! – так можна було би резюмувати відповіді Юрія Луценка на запитання щодо його перспектив в уряді. Втім, амбіції стати успішним міністром внутрішніх справ, які Луценко, за його неоднократними твердженнями, ставить на перше місце, мирно співіснують із наміром стати депутатом Рівненської обласної ради та Київської міськради. Ці наміри він підтвердив, перебуваючи у Львові, і пояснив їх протистоянням між міліцією та обласною владою у Рівненській області. Але є ще й політична причина. Юрій Луценко:

«Я не хотів би, щоб у будь-якій області - а тим більше такі ключові, як рідна для мене Рівненська і столиця – щоб склалася монополія будь-якої політичної сили, реальна або узурпована, на представництво політичних інтересів».

Свою участь у виборах в місцеві ради Луценко навіть не вважає політикою і не має наміру вести кампанію. Водночас він критикує запроваджену Верховною Радою фактичну недоторканість депутатів місцевих рад. Наприклад, сесія Сумської облради тричі відмовилася дати дозвіл на притягнення до відповідальності екс-губернатора області Володимира Щербаня, який від травня минулого року перебував у міжнародному розшуку і у жовтні був затриманий у США. Це, на думку Луценка, дозволило напередодні звільнити Щербаня під заставу 2 мільойни доларів. Крім того, його адвокати надіслали листа з погрозами притягнути до відповідальності керівника Бюро Інтерполу в Україні. Юрій Луценко:

«Органи прокуратури подали до місцевих рад 514 подань про дачу згоди на притягнення до кримінальної відповідальності певних діячів. Лише 73 випадки, коли їм дали такий дозвіл, в 332 – відмовили. Це свідчить про створення в Україні нової інституції – не суду, а якогось такого депутатського суду».

Юрій Луценко також вкотре згадав ім`я Святослава Піскуна та традиційно наголосив, що розслідування справ стосовно діяльності колишніх посадових осіб, які вела міліція, зупинялися на етапі передачі результатів у прокуратуру:

«Можу сказати, що весь цей час мене не покидало відчуття, що за шальками терезів правосуддя постійно миготіла фігура торговця, який дуже нагадував пана Піскуна у профіль».

Луценко й надалі стежить за долею колишніх можновладців, і цим пояснює свою увагу до оголошених списків кандидатів у народні депутати. Наприклад, міністр зацікавився, де лідери Блоку Наталії Вітренко взяли підписи Олега Сала і Василя Варцаби, колишніх начальників відповідно Львівського та Закарпатського управлінь МВС, які перебувають у міжнародному розшуку і яких досі не знайшла міліція.

Луценко обіцяє дати інформацію по кожному у списку, хто згідно із соціологічними дослідженнями претендує на місця у майбутньому парламенті, хоча у ЦВК вже надійшло 9 скарг від різних опозиційних політичних сил, які вважають, що міністр агітує проти них. Юрій Луценко:

«Згідно Закону „Про міліцію”, я як посадова особа зобов’язаний інформувати громадян про криміногенну ситуацію. Тому я інформую про криміногенну ситуацію в окремо взятих політичних списках. При цьому ЦВК мені зробила зауваження, попросила мене бути стриманим, тому я дуже стримано інформую про те, що в списках Блоку Наталії Вітренко знаходиться як мінімум двоє осіб, які оголошені в український та міжнародний розшук. Знаходяться також й інші особи, які представляють собою оперативний інтерес МВС. В даному випадку це не означає агітація „за” чи „проти”: для братви, можливо, це „за”, а для не-братви – можливо, це „проти”. Це їхня справа, як голосувати».

Луценко пообіцяв дати відповідну інформацію й стосовно списків „Нашої України” та БЮТ. Вони стали відомі пізніше і над ними, як каже вiн, вiн ще попрацює.

Оцінюючи роботу міліції загалом, Юрій Луценко зазначив, що за рік нової влади міліція знищила понад 500 організованих злочинних угрупувань, а кількість вбивств зменшилася на 12,5 відсотків. Проте міністр визнав, що тортури й затягування справ залишаються реаліями української міліції.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG