Спеціальні потреби

Українцi не драматизують останнi подiї


Українське суспільство не схильне драматизувати останні події у політичному житті країни. Такими є результати опитування, проведеного компанією TNS.

Газову кризу, яка поступово переросла у політичну, усі партії та блоки, що беруть участь у виборах, намагаються використати на свою користь. Проте емоційна напруга, що вирує у політикумі, мало позначається на пересічному українцеві. За даними опитування, проведеного компанією TNS, більшість населення ставиться байдуже до політичних баталій. За словами політолога Вадима Карасьова, на відміну від політиків населення не схильне драматизувати ситуації і спокійно очікує завершення виборчої кампанії:

«Так, не схильні драматизувати ситуацію 49,7% населення. Тобто більш така спокійна, більш виважена позиція суспільства, аніж політиків, які драматизують ситуацію задля інструменталізації політичної кризи, за для якоїсь електоральної, чи політичної кон’юнктури».

Оцінюючи стан політичних справ, респонденти називають ситуацію «напруженим протистоянням політичних сил», проте у суспільстві немає високого відсотка прихильників радикальних заходів на кшталт продовження революції. За словами Карасьова, помаранчева революція стала для українського народу початком демократичної еволюції, яка вже не передбачає різких змін.

Тим часом лідер громадського об`єднання «Віче України» Ігор Дідковський каже, що насправді, народ не задоволений діями нової влади, проте спокійно очікує на оновлення складу парламенту. Дідковський твердить, що українці стали поміркованішими:

«Перший висновок – висновок наступний, що суспільство переросло владу, тобто іншими словами, люди мудрішi князя, другий висновок, це те, що люди вимагають нової якості влади».

Згідно з даними опитування, рейтинг довіри українців до органів влади за останній час значно зменшився. Так -- діяльністю президента повністю задоволені близько 8% опитаних, парламенту – 3,5%, уряду – 3,8%.

XS
SM
MD
LG