Спеціальні потреби

Україна розпочинає вивід своїх сил з Iраку


Сьогодні в Іраку підписано угоду про передачу місцевій армії табору українських миротворців. Командування заявляє про початок операції з виведення українського контингенту. Вибори на контрольованій ним території відбулися без ускладнень.

Табір «Дельта», де протягом виконання миротворчої місії базувалися українські миротворці, передають іракській армії. Угоду про це підписали представники командування контингенту та місцевої влади провінції Васіт. Українські військові кажуть – це означає початок операції з виведення особового складу.

У понеділок до Іраку прибув літак української авіатранспортної компанії. На вівторок заплановано перший рейс, який доставить миротворців на батьківщину. Цей же літак привіз в Ірак групу українських військовослужбовців, які перебуватимуть в країні у першому півріччі наступного року.

За повідомленням Міноборони, 50 офіцерів та експертів працюватимуть у штабах та в органах місцевої влади. Відомство запевняє, що вони не займатимуться питаннями охорони та конвоювання. Завдання цієї групи – консультаційна підтримка місцевим збройним силам та допомога у відбудові країни. Міністр оборони Анатолій Гриценко сподівається, що ця присутність створить підгрунтя для майбутнього виходу українських компаній на місцевий ринок.

Згідно з планом, повне виведення українського контингенту триватиме з 20 по 30 грудня. Миротворці чекали на завершення виборів до Національної асамблеї Іраку. За даними Міноборони, голосування в зоні відповідальності українців відбулося спокійно і без ексцесів. На території провінції у виборах взяли участь майже 70 відстотків населення. Контингент був у стані бойової готовності надати підтримку місцевій владі, але такої потреби не виникло.

Паралельно триває операція виведення з країни військової техніки. Її перебазовують до сусіднього Кувейту. Звідти поромами доставлять в Україну. Польське та американське командування надають необхідну підтримку конвоям, які забезпечують планове виведення українського контингенту.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG