Спеціальні потреби

ПОРА не вiрить у розкриття резонансних злочинiв


Шансів на те, що бандити сидітимуть в тюрмах, з приходом нового генпрокурора не побільшало. Про це заявляє громадянська партія ПОРА. Спільно з донецькою громадською організацією “Правовий захист” ПОРА оприлюднила факти, які свідчать про погіршення ситуації з розслідуванням Генпрокуратурою України резонансних справ у Донецькому регіоні.

Донецька громадська організація “Правовий захист” стверджує, що має докази розкрадання бюджетних коштів Януковичем та Колесниковим. Як заявляють донецькі правозахисники, наприкінці дев`яностих Донецька облдержадміністрація вкрала суму з бюджету, рівнозначну одному мільйону доларів. “Правовий захист” готовий надати також документи, що свідчать про привласнення тодішніми господарями області майна державних підприємств, заробітної платні на вугільних шахтах, присвоєння, через злочинні схеми, житлових приміщень та видачу за хабарі земельних ділянок.

Про всі ці факти активісти “Правового захисту” повідомили Генеральну прокуратуру ще у квітні нинішнього року; тоді ж факти підтвердились і за ними було порушено кримінальні справи. Проте як каже голова організації Вадим Черкас, у Донецькій прокуратурі справи поклали на полицю і не розслідують, а тим часом знищують подані докази. Зневірившись добитись правди вдома, донецькі правозахисники приїхали у Київ. Однак у Генеральній прокуратурі, як сказав Черкас, їх так само не захотіли приймати:

«Знову працівники міліції, співробітники прокуратури поза зоною досяжності закону. Ми приїхали у Генпрокуратуру, щоб повідомити про незаконні дії заступників прокурора Донецької області, з фактичним матеріалом, з доказами. І що ж ми отримуємо у відповідь – нас не тільки не хочуть вислухати, а й навіть відмовляються прийняти заяву!».

Як каже Вадим Черкас, у відділі прийому громадян Генеральної прокуратури відмовилися прийняти документи, мотивуючи це тим, що «донеччани завалили Генпрокуратуру повідомленнями про злочини».

З приходом нового Генпрокурора у відомстві нічого не змінилося на краще, а шансів на те, що бандити сидітимуть в тюрмах, не побільшало – вважає громадянська партія ПОРА. Як каже член Політради ПОРИ Євген Золотарьов, після підписання меморандуму між Ющенком і Януковичем беззаконня в Донецькій області повернулися в повному обсязі, а злочинці з числа чиновників почуваються цілком безкарними:

На жаль, зараз ми є свідками реваншу кримінального. Великою мірою цей реванш відбувається і завдяки діям Генеральної прокуратури, органом, який не реагує на звернення громадян про зловживання посадових осіб».

А поки на прес-конференції “Пора” викривала донецькі і київські беззаконня, під стінами інформагенства кількадесят активістів з Партії регіонів скандували гасла проти самої ПОРИ. Прихильниця Януковича звинувачує ПОРУ в брехні:

«Ми хочемо, щоб вони не занімались брехнею. Це партія, яка пройшла в парламент, но вони сильно багато брешуть. Який він бандіт, Янукович, якщо він робить для людей лучче, то який же він бандіт... Колесников не винний; на нього налили брехню, а тепер і далі начинають, і вмєстє с етой Порой», -- каже прихильниця Партії регіонів киянка Євгенія Іванівна.

XS
SM
MD
LG