Спеціальні потреби

Україна відповіла Росії щодо цін на газ


Українські медіа сьогодні продовжують коментувати різкий виступ президента Володимира Путіна на адресу України щодо газової проблеми. У відповідь на зауваження про те, що Україна здатна платити за газ згідно з ринковими цінами, Україна може поставити питання про оплату оренди військових баз на своїй території.

Невирішені питання поставок газу в Україну, та через Україну в Європу змусили російського президента Путіна до досить різких заяв на адресу Києва, а українського президента Ющенка до скликання засідання РНБО для обговорення енергетичних питань.

За зачиненими дверима українські урядовці та силовики мають визначити, що далі робити у складних переговорах з Москвою. В останньої, схоже, вичерпані всі аргументи – росіяни вимагають, аби Україна сплачувала за газ грішми і за ринковими цінами. За це вони готові платити за транспортування газу українськими газопроводами, також грішми і також за ринковими цінами. Київ каже, що такий підхід – це фактично одностороннє порушення раніше підписаних угод, який може закласти небезпечний прецедент, коли двосторонні угоди переглядатимуться в односторонньому порядку.

Зокрема, як сказано, Україна може переглянути угоди про базування в Україні російського Чорноморського флоту. Як заявив у п`ятницю нoвопризначений заступник керівника Секретаріату президента Анатолій Матвієнко, Україна має право на те, щоб порушувати перед Росією питання про перехід плати за оренду Чорноморського флоту на світові тарифи, а також питання про стандарти перебування іноземних військ на території іншої держави. “Це справедливе очікування вирішення і такої перспективи», - підкреслив Матвієнко.

Втім, в Україні з приводу газової теми настрій в цілому оптимістичний. Матвієнко переконаний, що подальші переговори України з Росією щодо транзиту і постачання газу залагодять проблему.

Більш конкретні рішення та план дій і можливих поступок можуть бути ухвалені внаслідок засідання РНБО.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG