Спеціальні потреби

ЦВК, вибори i справа Миколи Мельниченка


Центральна виборча комісія України приступила до підготовки проведення виборів 2006. Нині ЦВК вже визначила 225 виборчих округів. Тим не менш цими днями комісія займається іншим питанням – виконанням рішення Євросуду з прав людини щодо Миколи Мельниченка.

Бути Миколі Мельниченку народним депутатом чи ні – цим питанням зараз переймається Центральна виборча комісія. Як каже її голова Ярослав Давидович, раніше комісія не могла виконати рішення Європейського суду, яким Україну зобов`язано поновити Мельниченка у правах обиратися, оскільки не скасованим було рішення Верховного суду України про те, що у 2002 році ЦВК поступила законно, відмовивши Мельниченку у реєстрації кандидатом у депутати:

«Верховний суд скасував своє рішення тільки тепер. Як можна виконати рішення Євросуду, як ми маємо перепону – рішення Верховного суду, за яким ЦВК у 2002 році поступала законно», -- зазначив Давидович.

Питання щодо Мельниченка ЦВК розгляне на початку наступного тижня. Однак Давидович натякає, що може лише поновити Мельниченка у якості кандидата, але не депутата Верховної Ради. Хоч коменатрів з цієї теми голова ЦВК намагається уникати:

«Щоб отримати мандат, треба пройти через що? Через виборчу скриньку. Але в нас зараз інша ситуація».

Значно охочіше пан Давидович говорить про вади нового закону про вибори. Він каже, що партії та блоки можуть бути зняті з реєстрації, хоч це формально в законі заборонено, і обурюється з приводу норми про неповні декларації кандидатів:

«Сьогодні обмежитися, що кандиат подає декларацію тільки про себе, це неможливо. Ви побачте, що буде робитися сьогодні – всі ці хаммери, все це лишиться поза увагою виборців. Як можна оцінити його майно, не оцінивши статки його сім”ї?».

Зараз в ЦВК чимало роботи. Окрім справи Мельниченка та підготовки до виборів Центрвиборчком займається ще й підготовкою до всецукраїнського референдуму про вступ України до НАТО та ЄЕП, ініційований партією СДПУ(о). Процес реєстрації ініціативних груп по цьому питаннi ще триває.

XS
SM
MD
LG