Спеціальні потреби

Росiя остерiгає Україну перед вступом до НАТО


Вступ України до НАТО зашкодить її стосункам із Російською Федерацією. Про це попереджають російські урядовці. Вони кажуть, що інтеграція України до альянсу може в першу чергу заторкнути міждержавне співробітництво у військово-технічній сфері. Преса вже назвала цю заяву ультиматумом, хоча українське оборонне відомство не схильне до таких категоричних оцінок. В той же час Центральна виборча комісія зареєструвала перші ініціативні групи з проведення референдуму про доцільність вступу України до НАТО.

Російськй віце-прем`єр і міністр оборони Сергій Іванов не виключає – якщо Україна вступуть до НАТО, співпробітництво між двома країнам у військово-технічній сфері буде згорнуте. Про це він заявив у Москві журналістам після зустрічі із своїм українським колегою Анатолієм Гриценком. Іванов зазначив – вступати до військових блоків – суверенне право будь-якої держави. Але Росія зважатиме на цей фактор, обираючи партнерів для військово-технічних проектів.

На цьому російський урядовець не зупинився. Він додав, що активний рух України в альянс може викликати й інші наслідки – зокрема щодо спільних кордонів. Українська преса оцінила цей коментар російського урядовця як ультиматум. Військовий експерт Сергій Згурець каже – заява Іванова є лише продовженням нинішньої політики Російської Федерації. Останні роки вона активно згортає співпрацю з Україною. Нових довготермінових проектів – не починають. Тому на час ймовірного вступу до альянсу можливі втрати від співпраці будуть мінімальними, вважає Згурець.

В той же час Анатолій Гриценко каже, що під час зустрічі із російським міністром питання вступу України до НАТО взагалі не обговорювалося. І повідомлення про російський ультиматум дещо перебільшені. За даними прес-служби українського оборонного відомства, Росія, навпаки, висловила побажання розширити співробітництво між двома країнами в оборонній сфері. Зокрема росіяни запропонували інтенсивніше використвовувати авіаполігони в Криму.

Тим часом стає все реальнішою перспектива проведення в Україні всенародного плебiсциту про доцільність вступу до НАТО. Центральна виборча комісія зареєструвала перші ініціативні групи громадян. Збори відбулися в Донецькій, Запорізькій та Черкаській областях. Ідея належить об`єднаним соціал-демократам. Деякі оглядачі називають цей хід передвиборчою технологією. Есдеки, мовляв, прагнуть використати референдум для розкрутки власної партії. Соціологічні опитування показують, що лише близько третини громадян України за вступ до НАТО. Щоправда, приблизно така ж кількість людей не мають чіткої відповіді на запитання, яке пропонують винести на референдум. Для проведення плебiсциту ініціатори мають зібрати необхідну кількість підписів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG