Спеціальні потреби

Як вiдзначатимуть рiчницю Майдану?


Хто саме і в якому порядку виступатиме на Майдані в річницю помаранчевої революції, остаточно вирішать лише в понеділок. Водночас уже зараз відомо, що Юлiя Тимошенко таки прийде на Майдан. Відомо також, що виступ президента відбудеться о двадцятій годині 22 листопада.

Жеребкування для представників політичних сил, які бажають виступити на Майдані у вівторок 22 листопада, іще не відбулося. Остаточну крапку в програмі відзначення річниці помаранчевої революції поставлять лише у понеділок. Про це повідомив на брифінгу в президентському секретаріаті заступник голови секретаряту Іван Васюник. Водночас достеменно відомо, що президент виступатиме о двадцятій годині – причому окрім промови, запланований діалог з Майданом. Віктор Ющенко, кажуть в президентському секретаріаті, обіцяв відповісти на всі запитання, які хвилюють людей, у тому числі розповісти про те, чому він відправив у відставку уряд Тимошенко.

Сама ж екс-прем`єрка нарешті зняла всі запитання стосовно того, чи з`явиться вона на урочистостях. Прес-служба блоку БЮТ повідомила, що 22 листопада Юлія Тимошенко виступить на столичному Майдані. Як сказано у повідомленні, лідерка помаранчевої революції запросила прийти на Майдан усіх своїх прихильників. Інтрига зберігається лише стосовно того, коли саме виступатиме Тимошенко і чи стоятиме вона на сцені поряд з Ющенком.

Як заявив днями в ефірі телеканалу НТН близький соратник Тимошенко, екс-віце-прем`єр Микола Томенко, її виступ відбудеться перед виступом президента. “Вона виступатиме передостанньою”, -- сказав Томенко. Він повідомив також, що урочистості відкриють “польові командири” – він сам, а також Луценко, Стецьків, Філенко, далі виступатимуть лідери партій за жеребкуванням, а завершальними будуть промови Тимошенко і Ющенка.

Екс-віце-прем`єр висловив також упевненість, що традиція відзначення річниць помаранчевої революції приживеться в майбутньому. Про це лідер Майдану заявив в інтерв`ю журналістам. Причому на думку Томенка, 22 листопада віднині відзначатимуть незалежно від офіційних сценаріїв чи розпоряджень влади:

«Як громадський захід, я думаю, що він буде щорічно, бо в даному випадку це можливість молодих і старших людей з Києва і з регіонів приїхати, згадати свою молодість і ті романтичні революційні часи, бо революція така штука, яку треба час від часу згадувати. Тому я думаю, чи буде президент говорити, що це свято, чи буде секретаріат затверджувати якийсь документ, чи не буде, а люди просто будуть самі збиратися, і їх не треба організовувати, для них це буде засобом згадати про те, що колись вони змінили країну. І тому я думаю, що як засіб комунікації, як місце зустрічі революціонерів, я думаю, що 22 листопада завжди так буде», -- вважає екс-віце-прем`єр

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG