Спеціальні потреби

Українськi журналiсти пiкетували Верховну Раду


Представники Незалежної медіа-профспілки пікетували сьогодні Верховну Раду. Журналісти висловлювали незадоволення деякими положеннями Закону про вибори народних депутатів і вимагали накласти мораторій на перевірку засобів масової інформації під час виборів.

Кілька десятків журналістів провели під стінами парламенту театралізоване дійство. Побудувавши шибеницю, троє людей у червоних костюмах катів з надписами „Президент”, „Парламент”, „ЦВК” повісили на ній паперову ляльку, яка символізувала – пресу. Таким чином представники Незалежної медіа-профспілки протестували проти нового закону про вибори народних депутатів. За словами голови профспілки Сергія Гузя, цей закон є кращий за попередні, проте у ньому є багато суперечливих моментів:

«Ті положення закону, які були раніше, наприклад, там більш чітко виписано щодо інформаційних блоків новин на телебаченні. Більш чітко визначено поняття політичної реклами, але знову ж таки ці найнебезпечніші речі, які стосуються роботи журналістів, тобто нашого права аналізувати програми партій, аналізувати дії кандидатів, писати про це, знову ж таки, тут не зовсім зрозуміло, яким же чином будуть це вирішувати суди, чи виборчі комісії, чи ті ж самі партії кандидатів у депутати. І найголовніша небезпека – це те, що залишається норма, яка дозволяє тимчасово закривати діяльність ЗМІ».

Сергій Гузь відзначає, що тимчасове закриття ЗМІ у нинішніх умовах неминуче призведе до банкрутства і остаточного закриття засобу масової інформації.
Буквально у той самий час, як під стінами парламенту відбувалась журналістська акція протесту Верховна Рада підтримала постанову про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації в передвиборчий період 2006 року.

Відповідно до постанови, Кабміну пропонується вжити заходів для припинення перевірок відповідними службами виконавчої влади і держустанов засобів масової інформації з 1 грудня 2005 року на час проведення виборчої кампанії. Крім того, постановою рекомендується Державній податковій адміністрації скасувати графіки перевірок ЗМІ на період передвиборчої кампанії у 2006 році. Законом також встановлюється, що мас-медіа не несуть відповідальностi за зміст передвиборчої агітації, що була розміщена відповідно до угоди із замовниками.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG