Спеціальні потреби

Кого Томенко не хоче бачити першими


Микола Томенко закликає Порошенка, Третякова, Червоненка i Жванiю не претендувати на перші позиції у виборчому списку “Нашої України”. Таку заяву екс-віце-прем`єр зробив під час круглого столу “Формування нової представницької еліти на виборах 2006 року: роль політичних партій та виборчих списків”.

П`ять прізвищ. Саме їх побачить виборець навпроти назви політичної партії, коли візьме до рук бюлетень для голосування. Виборчі списки партій – свого роду послання до електорату. Що за люди в цьому списку і в якому порядку стоять – свідчить про ціннісні орієнтири політичної сили та її внутрішню ієрархію. “Перша п`ятірка” є також, в ідеалі, готовим складом уряду у разі перемоги на виборах, -- каже екс-віце-прем`єр Микола Томенко:

«Ми на що претендуємо – ми претендуємо мати свого прем`єр-міністра, керівників уряду в складі нашої команди. Перша десятка чи двадцятка списку - це ті люди, які будуть працювати в уряді в разі перемоги. В нас не буде позиціонування, що в нас буде одна красива співачка, одна топ-модель, один спортсмен – нема смислу це робити, вони ж в уряді працювати не будуть».

Виборчий список БЮТу остаточно затвердить з`їзд 3 грудня, однак прізвища, які стоятимуть у цьому списку першими, відомі вже зараз: Тимошенко, Зінченко, Турчинов, Томенко. Як твердить Микола Томенко, п`ятірка формувалася за результатами соцілогічного дослідження і точно відповідає очікуванням прихильників їхньої політичної сили.

Коментуючи ж формування виборчого списку вчорашніх союзників по Майдану, президентської “Нашої України”, екс-віце-прем`єр радить нашоукраїнцям не включати до партійного списку людей, які негативно сприймаються в суспільстві:

«Я зараз нікого не хочу звинувачувати, але факт є фактом, що ступінь недовіри до Петра Порошенка є десь такою, як до Леоніда Кучми і вони ділять останнє місце серед політиків. Так історично склалося. Тому якщо Петро Порошенко чи Олександр Третьяков чи Євген Червоненко, чи Давид Жванія, якщо вони вболівають за партію, то вони б самі не мусили претендувати на перші позиції, бо об`єктивно сьогодні це створює проблему».

Проблема бізнесу, який так і не відділено від політики, та впливу на політику родинних зв`язків дискредитують президентську партію, – каже Томенко. А тим часом, за його словами, Блок Юлії Тимошенко зацікавлений у якнайвищому результаті “Нашої України” на виборах, оскільки поділяє одні з нею цінності і сподівається у новому парламенті скласти з нашоукраїнцями коаліцію:

«Ми вболіваємо за “Нашу Україну” і вболіваємо за те, щоб там у прохідній частині списку були люди, які сприймаються суспільством як авторитетні політики, тому що я абсолютно переконаний, що в наступному парламенті, коли закінчиться виборча кампанія і ми займемо перше місце, а Регіони займуть друге місце, звичайно, ми підемо і будемо говорити з президентом Віктором Ющенком і з Соціалістичною партією Мороза, щоб формувати коаліцію, тому що за цінностями все рівно ці політичні партії нам ближче. Тобто точно ми не підемо до комуністів і я сподіваюсь, не підемо до Януковича, щоб домовлятися з ними. Тому чим сильнішими будуть команди наших можливих союзників, Нашої України і соціалістів, тим ефективніше... ми будемо працювати в наступному парламенті».

Нагадаємо, на з`їзді 12 листопада, попри заклики Віктора Ющенка до кадрового оновлення керівництва партії, “Народний Союз Наша Україна” проголосував проти виключення зі складу свого керівного органу політиків, чиї імена фігурували у корупційному скандалі.

XS
SM
MD
LG