Спеціальні потреби

Перша леді України вiдвiдала Чикаго


Чикаго, штат Іллінойс – місто, в якому вирує багатогранне українське життя -- кільканадцять українських церковних парафій, десятки українських організацій – громадських, культурних, молодіжних. Саме у такому середовищі виростала майбутня перша леді України Катерина Чумаченко-Ющенко. Цими днями вона побувала у своєму рідному містi.

«Для відзначення ваших надзвичайних досягнень і вашій відданості справі служби громаді, я маю честь вручити вам цю нагороду у галузі громадської служби. Катерина Ющенко».

З такими словами президент Чиказького університету Дон Рендел вручив нагороду першій леді України, яка у 1986 році закінчила аспірантуру в цьому, одному з престижних вузів світу, і одержала ступінь магістра з управління бізнесом.

Відтак з дипломом фахового спеціаліста Катерина Чумаченко переїхала до Вашингтона, де працювала в Державному департаменті в офісі з питань прав людини і гуманітарних справ, і в Білому домі, де допомагала адміністрації президента Рейґана втримувати зв’язок з етнічними громадами країни. Після проголошення Україною незалежності вона поїхала на землю своїх батьків, щоб зробити свій внесок у розвиток молодої держави. Там вона, серед іншого, навчала західний спосіб ведення банківської і бухгалтерської справ, та інші основи ринкової економіки.

Тепер у ролі першої леді вона подорожує по Україні, пропагуючи ідею філантропії, і очолює Фонд Україна-3000, який здійснює культурні та гуманітарні проекти, зокрема в галузі охорони здоров’я дітей.

У своєму виступі Катерина Ющенко заявила, що насправді нагорода, яку вручили їй, належить всьому українському народові:

«Коли я навчалася в Чиказькому університеті, більшість людей не знали, що Україна існує. Я розповідала моїм колегам-студентам про Україну. Я пам’ятаю, що в той час, коли я була в Чиказькому університеті стався Чорнобиль і ніхто не міг зрозуміти, чому моя душа болить за настільки далеку країну. Одначе, нині, гадаю, всі знають про Україну, тому що минулої осені сам народ повстав і заявив, що хоче демократії, хоче свободи, хоче нового способу життя. Вони не просили стати частиною Європи, вони довели, що заслуговують бути в Європі».

Далі Катерина Ющенко закликала випускників Чиказького університету, які багато досягнули в різних галузях, сприяти зближенню України і Сполучених Штатів, і ділитися своїми знаннями і досвідом для добра інших країн, включно з Україною.

Катерина Ющенко також відвідала українську православну парафію Святого Андрія у передмісті Чикаго. Поклала вінок до пам’ятника жертвам Голодомору тридцять другого-тридцять третього років, і була присутня на панахиді з цього приводу, яку відправили спільно священики українських православної і католицької церков.

Того ж вечора в парафіяльному осередку відбувся концерт з нагоди фестивалю Київської літургійної музики для відзначення 120-го ювілею з дня народження видатного диригента і корифея українського хорового мистецтва Івана Трухлого.

У своєму слові Катерина Ющенко віддала належне громаді, в якій виростала. Вона сказала, що громада своїми дiями довела, що «Україна існує не тільки в Україні, але й поза її межами».

Виступ Катерини Ющенко відбувся в тому самому залі,
де майже 20 років ранiше вона виступила з доповіддю на тему українського голодомору:

«Те , що зараз з’явився цей пам’ятник, це мене дуже зворушило. Я дійсно рада, що тут поза межами України ніколи не забувають жертв Голодомору. І як дитина батьків, які пережили Голодомор, думаю про це, працюю над цим, так як і всі ви».

Вона також відзначила велику заслугу української громади, завдяки якій в усіх державних школах штату Іллінойс вивчатимуть про український Голодомор.

Вечір завершився співом «Молитви за Україну» у виконанні Фестивального хору, до якого приєдналась і перша леді.

XS
SM
MD
LG