Спеціальні потреби

Триває протистояння навколо визнання УПА


Український парламент хоче заслухати звіт силовиків щодо сутичок між ветеранами Української повстанської армії та комуністами, які відбулися у суботу на київському Хрещатику. Сьогодні ця тема стала предметом протистояння депутатів.

У суботу в Україні пробували вшанувати воїнів УПА. Врешті ця подія закінчилася бійкою. За словами деяких очевидцiв, декілька тисяч прихильників комунстів та прогресивних соціалістів спровокували бійки з прихильники визнання УПА. Не обійшлося без втручання міліції.

Тема визнання воїнiв УПА давно актуальна в Україні. Про це говорили ще за президента Кучми, і вiдповiдних крокiв у цьому напрямку однозначно чекали від президента Ющенка. Однак події на Хрещатику можуть знову відкинути у часі вирішення цього питання.

Сьогодні в парламенті академік Ігор Юхновський оголосив висновок комісії, яка росзлідувала діяльність УПА: iсторики вважають, що ця структура не була пов`язна з гітлерівцями.

Втім, така заява спричинила різкий протест комуністів. Петро Цибенко з парламентської трибуни озвучив вимогу до президента Ющенка відмовитися від спроб реабілітації ОУН-УПА. Також комунiсти вимагають звіту від правохоронних органів.

Депутати кажуть про актуальність цієї теми і про те, що без втручання міліції протисятояння на Хрещатику могло і не бути безкровним.

Натомість представники пропрезидентської фракції НСНУ кажуть про те, що ліві штучно збурюють цю тему напередодні виборів, і що заслуховування інформації силовиків може негативно позначитися на роботi парламенту.

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вже заявив, що міліція розслідує справу про те, хто був ініціатором сутичок і обіцяє притягнути винних до відповідальності.

XS
SM
MD
LG