Спеціальні потреби

Зiнченко i Лубкiвський чекають вiдповiдi президента


Олександр Зiнченко і Маркiян Лубкiвський розчаровані мовчанням президента і безрезультативністю вчорашного засідання Ради з нацбезпеки та оборони. Про це екс-держсекретар і його заступник заявили під час круглого столу “Чи потрібен Україні державний секретар?”, організованого громадянською партією “Пора”.

Попри анафему, оголошену Олександрові Зінченку колишніми однопартійцями, його заступник Маркіян Лубківський прийшов на круглий стіл за участю екс-держсекретаря. Лубківський висловив своє розчарування тим, що засідання Ради з нацбезпеки та оборони, яке проходило у вівторок і тривало чи не десять годин, не дало жодного результату. Суспільство так і не дізналося позиції президента щодо конфлікту, пов`язаного з відставкою Зінченка, та звинувачень у корупції, висунутих найближчому президентському оточенню. Маркіян Лубківський:

«Не може бути такого! Я просто переконаний, що вчорашнє засідання РНБО мало закінчитися результативно. Я розумію, що була тяжка дискусія, що був широчезний спектр думок, величезна була палітра, але після того... доручити прес-секретареві президента сказати декілька буденних і казенних фраз – такого не має бути! Народ має знати, до яких результатів прийшло керівництво держави».

На реакцію президента очікує і сам опальний екс-держсекретар Олександр Зінченко:

«Справа не у відставках, справа у реакціях... Така серйозна подія, як РНБО мала вийти з месиджем. Я не говорю про відставку того чи іншого службовця, навіть Петра Олексійовича, а про констатацію того, що не все гаразд у королівстві. Я вчора цього не почув».

Як позитивий момент засідання РНБО він відзначив те, що було дано доручення Генеральній прокуратурі та Службі безпеки перевірити наведені ним на прес-конференції факти корупції у владі. Зінченко заявив, що буде доводити свої звинувачення через Генпрокуратуру і СБУ, однак визнав, що треба ще попрацювати – матеріалів, якими він володіє наразі, може виявитись недостатньо, щоб довести вину Порошенка і виграти суд із секретарем РНБО: «Суд є суд, зможу чи не зможу – подивимось», -- сказав екс-держсекретар.

Коментуючи призначення Олега Рибачука державним секретарем України, Олександр Зінченко схвально відгукнувся про вибір, зроблений президентом: «Я до Олега з повагою відношусь, в нас були тривалі дружні стосунки... В цілому ця людина достатньої ваги політичної, щоб обіймати такого роду посади».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG