Спеціальні потреби

Полiтологи прогнозують складну виборчу кампанiю


Напередодні старту нового політичного сезону українські політологи прогнозують досить складну виборчу кампанію. Головне протистояння очікується у парламенті, однак на виборах до парламенту не останню роль гратимуть і зовнішньополітичні аспекти – кажуть експерти.

З 1 вересня в Україні традиційно старт не лише навчального року, але й політичного сезону, закінчитися який має парламентськими виборами у березні. Вибори вже відчуваються у роботі всіх владних інституцій, однак очевидно найбільше протистояння буде у парламенті. Тему для цього підкинув президент Ющенко, запропонувавши збільшити прохідний бар`єр і тепер це головний предмет дискусій та політичних торгів – кажуть експерти.

На думку політиків, збільшений бар`єр практично не дасть можливості потрапити до парламенту, а значить і проводити кампанію, багатьом політичним силам, які могли б стати альтернативою як владі так і опозиції. Політологи кажуть, що внаслідок цього очікувати появи реальної опозиції аж до виборів 2010 року не варто.

Ще одна проблема – вступ у силу конституційної реформи, яка передбачає 5 років повноважень парламенту, що також зробить неможливим появу ближчим часом нових політичних структур.

Політреформа може бути серед іншого і чинником нестабільності, адже владні повноваження з нового року будуть перерозпоідлені і значно більше реальних важелів опиниться у руках прем`єра. Відтак дехто з експертів не виключає і відставки Юлії Тимошенко з цієї посади і того, що її займе хтось з оточення президента.

Всі ці очікувані протистояння та конфлікти відбуватимуться на фоні економічного спаду, адже нині для України несприятлива зовнішня кон`юктура; вона переходить на світові ціни за енергоносії і політичні ризики не є доброю передумовою для напливу іноземних інвестицій. Як результат експерти прогнозують, що результати виборів можуть багатьох здивувати, принаймні весною рейтинги політкиів можуть серйозно різнитися від нинішніх.

XS
SM
MD
LG