Спеціальні потреби

Полiщук обiцяє вивчити справу iз зникненням дiтей


Міністерство охорони здоров`я обіцяє ретельно вивчити справу про зникнення новонароджених дітей із Харківського пологового будинку. Про це заявив міністр охорони здоров`я Микола Поліщук.

Історія з викраденням дітей із Харківського пологового будинку у 2002-му році потрохи набирає обертів. Розібратись у цій справі обіцяють представники Парламентської Асамблеї Ради Європи. Нагадаємо, днями німецькі мас-медіа розповіли, як наприкінці 2002-го року в одній з харківських лікарень у двох матерів забрали новонароджених дітей, а потім повідомили, що діти померли через післяродові ускладнення. Не зважаючи на прохання батьків, тіла дітей так і не були показані.

Українська громадська організація, що розслідує випадок у Харківському пологовому будинку, припускає, що дітей могли продати для нелегального усиновлення або ж для використання їхніх органів. Представники пологового будинку подібні обвинувачення спростовують. За деякими даними, що наводить німецька преса, протягом 2001-2003-го років в Україні було зафіксовано близько трьохсот подібних випадків. У Міністерстві охорони здоров`я поки що не поспішають коментувати ситуацію. Сам міністр Микола Поліщук твердить, що дізнався про харківські події з газет і що детальною інформацією з цього приводу не володіє:

«Так, мені відомо це і ми цю ситуацію знаємо, але знаємо її, будемо так говорити, теж з газет, з преси. І ця ситуація сталася в Харкові, згідно преси. Я хочу сказати, я сьогодні вранці дав завдання, щоб ознайомились, які є документальні дані».

У міністерстві обіцяють розібратись. Перший заступник міністра охорони здоров`я Святослав Ханенко радить не панікувати і не драматизувати ситуацію:

«Попередні дані – серйозних порушень законодавства ніби то немає. Ми будемо розбиратись. Давайте будемо ставитись до інформації серйозно. І подавати актуальні питання, де на межі кримінал і закон -- так от легко їх запускати для того, щоб вони ставали предметом обговорення – не потрібно».

Справи про викрадення новонароджених для України не новина. На початку 90-х, подібні історії траплялись і у львівських лікарнях. Тоді за справу серйозно взялись правоохоронці. Були заарештовані деякі лікарі та чиновники. Заступник міністра твердить, що у 90-х лікарям були винесені серйозні попередження і вжито усіляких заходів для того, щоб такі випадки не повторювались.

Робити якісь висновки у харківській справі, поки що не варто. Очевидно усім доведеться дочекатись результатів розслідування, що проводяться представниками Парламентської Асамблеї Ради Європи та Міністерством охорони здоров`я України.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG