Спеціальні потреби

Пiскун говорить, що його неправильно зрозумiли журналiсти


Майор Мельниченко ще не давав свідчень американському суду у справі Ґонґадзе. Про це заявив генпрокурор Святослав Пiскун, спростувавши тим самим свою власну нещодавню заяву, зроблену на брифінгу. За словами генпрокурора, його неправильно зрозуміли журналісти.

“Чи вже допитали Мельниченка у Сполучених Штатах?” Так звучало запитання, поставлене журналістами на брифінгу в Генпрокуратурі 25 серпня. “Допитали”, -- відповів генпрокурор, додавши: “Учора в суді був суд”, а за подробицями відіслав журналістів до Інтернету.

Тепер Святослав Піскун каже, що його неправильно зрозуміли. Про це він заявив, відлітаючи з аеропорту Бориспіль у Копенгаген на міжнароду конференцію прокурорів:

«Я цього не говорив. Це чомусь сказав якийсь журналіст, який був тоді на конференції, я не знаю, чому він так сказав. Я тільки сказав про те, що мав відбутися процес 24-го, де він мав відповісти на запитання. Але процес був перенесений. Я ще спеціально підняв запис тієї конференції – невже це я сказав? Передивилися ще раз запис – Піскун цього не говорив».

За словами Піскуна, судовий процес у США, на якому майор Мельниченко мав свідчити у справі вбивства журналіста Ґонґадзе, знову перенесено – тепер на 5 вересня. Нове перенесення судового засідання, за словами генпрокурора, пов`язано з тим, що Мельниченко змінив адвокатів, і їм потрібен час для ознайомлення з матеріалами справи.

Як повідомлялося раніше, домовленість про допит колишнього охоронця Кучми на території Сполучених Штатів та передачу ним записів розмов, зроблених у кабінеті екс-президента, американському судові була досягнута під час візиту керівника Генпрокуратури до США. Таке прохання української феміди до американських правоохоронних органів було пов`язане з відмовою Миколи Мельниченка приїхати на допит в Україну. Очікується, що в американському суді екс-майор дасть відповідь на 86 запитань, переданих Генпрокуратурою колегам у США.

Відлітаючи з Борисполя, генпрокурор прокоментував також справу Ігоря Бакая, який зараз оголошений у розшук. Як повідомив Святослав Піскун, щодо головного завгоспа Кучми, який зараз переховується в Росії, він отримав офіційну відповідь російської Генпрокуратури з підтвердженням того, що Бакай є громадянином Російської Федерації і відтак Україні виданий не буде. Водночас Піскун пообіцяв направити справу Бакая до Генеральної прокуратури Росії, щоб, як він сказав, “за нашими обвинуваченнями Бакай був осуджений в Росії”.

XS
SM
MD
LG