Спеціальні потреби

Соцiологи говорять про зниження довiри до нової влади


Довіра до нової української влади за кілька останніх місяців значно знизилась, стверджує директор центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребінський. Опитування, що проводилось центром „Социс” доводить, що все більше українців висловлюють незадоволення наслідками помаранчевої революції.

34% українців сьогодні позитивно оцінюють події помаранчевої революції. 37% - негативно. Директор центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребінський відзначає, що кількість песимістів в країні від лютого збільшилась і перевищила рівень оптимістично налаштованих громадян. На думку Погребінського, це нормальне явище, люди оговтались і стали реально оцінювати події, і така картина більш притаманна українській ментальності.

Знизився і рівень довіри до нових керівників держави, проте Погребінський наголошує, що ті, хто від жовтня минулого року був палким прихильником Ющенка, і далі його підтримують; відійшла та частина, яка видала вотум довіри новій владі вже після революційних подій:

«В травні місяці негативно ставились до Ющенка 15%, зараз 31%. Позитивно було 60%, зараз 42%. Я ще раз хочу сказати, що наш аналіз показує, що це відійшли насамперед ті люди, які прийшли відразу після революції, як налаштовані конформістськи до нової влади. Ситуація з Тимошенко дуже подібна і я хочу сказати, що насправді, кореляція між ставленням до Тимошенко і Ющенко надзвичайно висока. І ці дві особи сприймаються як члени одної команди і це простоми бачимо за результатами досліджень».

Жодні розмови у журналістській тусовці, жодні конфлікти Юлії Тимошенко з Петром Порошенком поки що не вплинули на громадську думку. В той же час рейтинги Тимошенко і Ющенко настільки пов’язані, наголошує Погребінський, що коли знижується рейтинг одного з них, то автоматично зменшується довіра до іншого. Інший політолог Володимир Малінкович, відзначає, що при обвалі довіри до нової влади, не зростає рейтинг довіри до опозиції, таким чином не виключено, що скоро в країні має утворитись альтернативна третя сила:

«Янукович не підвищив свій рейтинг. Він лишається на попередньому рівні. Було 20, 18. Зараз трохи більше вісімнадцяти. І більшість людей зберігає довіру до Януковича, тих хто і раніше йому довіряв. Нових нема. Тому нові люди повинні будуть шукати третю силу. Ті політичні блоки і партії, які будуть готові підтримати їх у майбутньому політичному житті, оскільки довіра до лідерів різко впала і це головна сенсація цих даних. Тому, я думаю, і інші соціологічні центри, особливо ті, що співпрацюють з новою владою, не дають зараз цих даних, намагаються їх приховати».

Дані останніх соцопитувань є достатньо неочікуваними в той час, як збільшується кількість людей, незадоволених економічною ситуацією в країні. Збільшується і кількість тих, хто може собі фінансово дозволити набагато більше, ніж минулого року. Збільшується кількість бажаючих вступити до ЄС в той же час, люди готові відмовитись від цієї ідеї, коли дізнаються, що після вступу до Євросоюзу між Україною та Росією буде встановлено візовий режим.

Позитивну оцінку отримує діяльність Міністерства внутрішніх справ. Крім того, значна частина населення погоджується з тим, що нова влада є менш корумпованою. Не зважаючи на те, що рейтинг довіри до нових політичних лідерів зменшується, політологи прогнозують, що у тому разі, якщо Верховна Рада підвищить прохідний бар’єр для блоків та партій, до нового парламенту потраплять лише дві політичні сили : Блок Тимошенко-Ющенко та Партія регіонів.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG