Спеціальні потреби

Пiскун каже, що не зважає на прiзвища, а на закон


Генпрокурор України обіцяє не залишати Леонiда Кучму в спокої, якщо буде доведено, що екс-президент вчинив злочин. Про це Святослав Пiскун заявив на брифінгу, де звітував про найвищі за останні десять років показники роботи ГПУ. Генпрокурор заперечує вплив на роботу його відомства з боку будь-яких високопосадовців і твердить, що не зважає на прізвища, а лише на закон.

Генпрокурор був налаштований по-філософськи і цитував Монтеск`є: мовляв, закон мусить бути схожим на смерть, що не жаліє нікого. Святослав Піскун відкидає звинувачення, якими рясніє преса, буцімто він є людиною Порошенка і виконує політичні побажання та вказівки секретаря Радбезу:

«Ніхто, ні президент, ні Порошенко, ні голова Верховного Суду сьогодні не впливають на Генеральну прокуратуру в процесуальному плані, даю вам чесне слово».

Як твердить Піскун, Генпрокуратура не переслідує ні кучмістів, ні блакитних, ані помаранчевих, а тільки злочинців, і просить не питати, хто його друг:

«У мене з усіма мають бути погані стосунки, або ніякі. І в жодному разі вони не повинні бути добрими. Тому що це дуже неприємно – заарештовувати і затримувати своїх друзів, краще їх просто не мати».

Боротьбу ГПУ зі злочинністю головний законник країни вважає успішною і на доказ наводить цифри кримінальних справ, порушених і направлених до суду. Як твердить Піскун, за всіма показниками відомство цього року спрацювало краще, ніж за все останнє десятиліття. Поділився генпрокурор і планами реформ: досудовий арешт він хоче замінити грошовою заставою, а в СІЗО до суду тримати тільки тих, хто вчинив тяжкий злочин. ГПУ підготувала також проект закону про Національну службу розслідувань – вона має стати основною в боротьбі з корупцією і хабарництвом. Генпрокурор обіцяє також закрити всі військові прокуратури і каже, що треба повернутися до прокурорського нагляду за рішеннями судів.

Будуючи плани на майбутнє, Святослав Піскун, як виглядає, не переймається чутками про свою можливу відставку. На запитання про це “Голосу Америки” він відповів, що користується не чутками, а законом:

«Є підстави законні мене з цього крісла зняти – прошу дуже, якщо це комусь дуже потрібно, хай вносять подання у Верховну Раду, я прозвітую в грудні місяці, Верховна Рада тинь-тинь-тинь-тинь, 226 – до свідання Піскуну, все! І я з задоволенням пішов відпочивати, може, проживу лишніх 10 років».

Генеральний прокурор відмовився відповідати на запитання про те, коли будуть названі замовники вбивства Гонгадзе, пообіцявши колись провести на цю тему окрему прес-конференцію. Він повідомив, однак, що майор Мельниченко, який відмовився їхати свідчити в Україну, вже дав свідчення в американському суді. А на прохання “Голосу Америки” прокоментувати недавню заяву голови парламентського комітету з питань боротьби з оргзлочинністю та корупцією Володимира Стретовича, про те, що екс-президента Кучму варто залишити в спокої, Генпрокурор знову задекларував свою відданість закону:

«Як це в спокої? А якщо, наприклад, буде доведено, що вчинив злочин, то яка різниця, Кучма чи хтось інший?... Такий же громадянин, а чого його в спокої залишати? Любий гражданін України і з минулої влади, і з сьогоднішньої влади – якщо буде встановлено, що він вчинив злочин і це буде доведено – суд у нас гуманний, багато не дасть», -- заявив генпрокурор Святослав Пiскун.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG