Спеціальні потреби

14 річниця Незалежності відрізнятиметься від попередніх


Україна готується до святкування річниці Незалежності. За тиждень Кабмін вже узгодив графік святкувань, а президент Ющенко оприлюднив свої плани на цей день. Українські лідери кажуть, що 14-річниця буде без військового параду, але з конкурсами для дітей та виставками квітів.

Раніше прем`єр-мiнiстр Тимошенко відзначала, що це світле свято, і пропонувала відмовитися від військового параду цього дня. Її позицію підтримав президент і затвредив Кабімн. Відтак урочистості 24 серпня у Києві виглядатимуть так: вранці лідери країни покладуть квіти до пам`ятників князю Володимиру, Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському. Це традиційна процедура, однак далі від попередніх правил відійдуть. Перші особи країни поїдуть на службу до Софіївського собору, де будуть правити Молитву за Україну.

О 12-ій на Майдані Незалежності має виступити президент Ющенко. Це його перше звернення до народу з київського майдану після інавгурації, і його на всю країну транслюватимуть національні канали.

Далі перші особи країни знову порушать традиції і підуть до Печерського парку на вернісаж дитячоого мистецтва та виставку квітів. Вже після спілкування з народом буде вручення нагород у Маріїнці та прийом і урочистості в палаці „Україна”.
Натомість для пересічних українців святкування буде значно ширшим. Після виступу президента на Майдані планують великий концерт. Концерти також будуть і в інших місцях - на Контрактовій площі, у Печерському парку і на Співочому полі. Від параду залишать лише виступи військових оркестрів.

На Європейській площі у день Незалежності українці знову заявлять про те, що хочуть бути частиною об`єднаної Європи. Цьому має прислужитися святкова акція «Незалежність. Європа. Майбутнє». А в парку «Партизанська слава» будуть організовані народні гуляння «Хай вільна буде Україна на всі роки, на всі віки».

У всіх обласних центрах, Києві та Севастополі можна буде побачити святкові феєрверки, а на острові Хортиця триватиме всеукраїнський молодіжний фестиваль «Україна козацька».

XS
SM
MD
LG