Спеціальні потреби

МВФ критикує економічну ситуацію в Україні
Цими днями вперше за часів роботи нової української влади, в Україну прибула місія Міжнародного Валютного Фонду на чолі з директором-розпорядником Фонду Родріго де Рато. Пан Рато вже мав зустріч із президентом України Віктором Ющенком та планує зустрітися із прем’єр-міністром Тимошенко. Між тим, МВФ вказує Україні на головні економічні негаразди.

Вчора місія МВФ була у Криму, де на зустрічі президента Ющенка та директора-розпорядника Фонду обговорювалися питання української економіки та ситуації на валютному ринку. На зустрічі з українського боку був присутній голова Нацбанку Володимир Стельмах. У своїй спеціальній заяві МВФ головною проблемою економіки України назвав якраз інфляцію. Інфляція у розмірі 15% - це проблема, вважають банкіри і радять Нацбанку перейти до гнучкішого обмінного курсу.

Між тим прем’єр-міністр Юлія Тимошенко не зовсім згодна з такою оцінкою МВФ. Вона каже, що темпи інфляції в Україні знизилися, і що економіка не демонструє ознак охолодження:

“Доходи населення зросли на 26,2%, ніколи не було в Україні такого зростання. Це при повністю стабільній інфляції. Ми вийшли на 1,9% інфляції проти 6,6% в останньому кварталі минулого року. Це що, говорить про охолодження економіки, чи про зростання? Безумовно про зростання.”

Досі пріоритетом роботи уряду залишаютьтся соціальні виплати, однак експерти вказують на те, що наслідком такої політики стало суттєве зростання цін практично на всі групи товарів. МВФ прогнозує збільшення дефіциту держбюджету через значне фінансування соціальних виплат та недоотримання грошей від підприємств. Проводити більш збалансовану бюджетну політику радив президенту директор-розпорядник Фонду.

Під час обговорення питання про залучення в українську економіку іноземних інвестицій, банкіри висловилися за якнайшвидше рорзв’язання проблеми реприватизації і ухвалення законів, які і сприятимуть вступу України до СОТ.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG