Спеціальні потреби

Загроза погiршення в Українi ситуації із поширенням ВІЛ/СНІДу?


Пояснити звичайному громадянину, чому зменшення кількості заборонених наркотичних речовин погіршуватиме ситуацію з поширення ВІЛ/СНІД, не легко. Проте експерти не припиняють своєї роботи у цьому напрямі і вважають, що своїми репресивними діями уряд не тільки поставить хрест на усіляких міжнародних програмах, що борються з наркоманією, але й сприятиме подальшому зростанню кількості хворих. За словами представника Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Павла Скали, цього року навіть за виявлення найменшої дози заборонених наркотичних речовин, хворий може опинитись за ґратами. Таким чином, усі наркозалежні знову змушені будуть переховуватись і користуватись брудними шприцами:

“Основні проблеми, які витікають, якщо ці зміни будуть прийняті – це збільшення тиску на рядових наркоспоживачів, оскільки по окремим речовинам, за незаконне зберігання яких починається кримінальна відповідальність, цей поріг знижується у 20 разів. Зокрема мова йде про таку розповсюджену речовину кустарного виготовлення , як ацетильований опій. Зокрема, даними змінами пропонується зменшити у 20 разів і прирівняти ацетильований опій до героїну.”

За даними експертів, в Україні сьогодні існує близько 122 тисяч споживачів наркотиків. І нові заходи уряду швидше впливатимуть на них, ніж на виробників та розповсюджувачів заборонених речовин. Радник програми охорони здоров’я Міжнародного фонду „Відродження” Леонід Власенко, тим часом наголошує, що від зменшення кількості споживання наркотичних речовин крім наркозалежних будуть страждати і онкохворі, психічно хворі, та люди, які пережили важкі травми. Таким чином, обмеження споживання наркотичних речовин не призведе до покращення показників здоров’я:

“На першому місті серед 148 країн за рівнем споживання лікарських засобів опіоїдних речовин стоїть Ірландія, потім Данія, потім Швейцарія. На 67-му місті Росія і аж на 92-му Україна, яку підтримують з однієї сторони Багамські острови, а з іншого боку Шрі-Ланка. Про яку Європу, про які стандарти лікування може йти мова, коли медичним працівникам не довіряють.”

Експерти та медики вимагають, щоб при Уряді та Верховній Раді були створені спеціальні комісії, які б зайнялись ретельним вивченням цього питання. Оскільки репресивна політика у цьому напрямку може призвести не лише до поширення захворювань на СНІД, але й до зловживань з боку правохоронних органів.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG