Спеціальні потреби

Україна і США проведуть чергові спільні військові навчання в Криму


Протягом серпня в акваторії Чорного моря відбудеться низка навчань за участю американських і українських флотів. Про це повідомляє прес-служба посольства США в Україні. За її даними, з американської сторони в навчаннях буде задіяно близько тисячі двохсот моряків та морських піхотинців. Крім українців до маневрів будуть залучені флоти Болгарії, Грузії, Румунії та Туреччини.

У поході в Чорному морі беруть участь два кораблі ВМС США “Нешвілл” і “Маган”. Маневри проходитимуть за підтримки повітряних сил із Групи спеціального призначення. Похід є частиною операції “Літнья хвиля-2005”. Вона проводиться військово-морськими силами США в рамках глобальної війни з тероризмом.

Навчання включатимуть відпрацювання перехоплення на морі, боротьбу за живучість корабля, дії на малих суднах. Моряки також узгоджуватимуть процедури навігації та зв’язку, передбачені зустрічі екіпажів, а в одному з портів нададуть допомогу місцевому дитбудинку. Стопятдесятиметровий есмінець “Маган”, який здатний нести керовані ракети, перебуватиме в порту Севастополя. Під час стоянки його зможуть відвідати журналісти.

Вже третього серпня почнуться амфібійно-берегова фаза міжнародного навчання “Щит миру-2005”, яка триватиме протягом десяти днів на військових полігонах у Криму. Згідно плану, у маневрах візьме участь рота морської піхоти, два десантних кораблі, рятувальний буксир і водолазний катер Військово-морських Сил ЗС України, чотири вертольоти Повітряних Сил ЗС України, а також рота морської піхоти США, взвод від збройних сил Грузії, відділення від збройних сил Азербайджану. Ще близько 10 країн світу будуть представлені спостерігачами.

На відміну від попередніх навчань згаданої серії, “Щит миру-2005” поєднує традиційне українсько-американське навчання сухопутних військ із двостороннім навчанням морської піхоти ВМС України та США і буде проводитися з використанням елементів військово-політичної обстановки, яка складається в Республіці Ірак.

Навчання “Щит миру” є плановим заходом Програми двостороннього співробітництва між Міністерствами оборони України та США з широким залученням представників військових відомств інших країн і проводиться в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру”.

XS
SM
MD
LG