Спеціальні потреби

Від єдиного урядовця старої влади вимагають звільнитися


В Україні ПОРА починає реалізовувати вимоги „чорних списків”. Пористи вимагають звільнення всіх чиновників, які працювали за старої влади і скомпрометували себе. Сьогодні вимогу звільнення поставили перед головою комітету з питань інформації, телебачення та радіомовлення Іваном Чижом. Довкола постаті цього чиновника, відповідального за медійну сферу, останнім часом розгорілося декілька скандалів.

Сьогодні вранці Іван Чиж довго не міг потрапити на роботу. Біля центрального входу до комітету, що розташований у центрі міста – на вулиці Прорізній, його чекав пікет від ПОРИ. Пористи вимагали від нього відставки. Івана Чижа внесли до чорних спискiв, оскільки він є представником старої влади, і, на думку активістів, припускався зловживань. Президент Ющенко вже давав подання до парламенту з проханням дати згоду на його відставку, однак за це не зібрали достатньої кількості голосів. Пористи вважають, що тепер Чижем має зацікавитися і прокуратура. Говорить Євген Золотарьов:

“Ми будемо передавати ті матеріали, що в нас є, до Генпрокуратури, до МВС. Іван Чиж був прихильником темників та зловживав службовим становищем в різних формах.”

Врешті-решт, Іван Чиж таки потрапив до приміщення, де на нього чекала складна розмова з членами Нацради. Приміщення комітету рішенням уряду передали цій структурі, однак Чиж відмовився його звільняти. Голова Нацради Віталій Шевченко каже, що буде змушений доповісти про невиконання урядового рішення цим урядовцем. Іван Чиж обіцяє знайти компроміс:

“Я буду просити у Нацради дозволу проінформувати уряд про невиконання його рішення. Ну на вулицю ж Національну Раду ніхто не відправляє.”

Черговий скандал довкола Івана Чижа може стати причиною чергового подання про його звільнення. Про можливість такого кроку ще раніше говорив віце-прем’єр Микола Томенко. Натомість Інститут медіа-права зробив юридичну експертизу призначення Івана Чижа, і твердить, що це відбувалося незаконно, оскільки на його призначення не було згоди парламенту, хоч цього вимагає Конституція. В Інституті медіа-права, який є незалежною громадською організацією, кажуть, що його перебування на чолі комітету є нелегітимним.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG